Budżet Obywatelski zmienia Bartoszyce

2025-09-09 07:37:16(ost. akt: 2025-09-09 07:39:18)

Autor zdjęcia: Urząd Miasta Bartoszyce

W poniedziałek, 8 września br., w Urzędzie Miasta Bartoszyce podpisano umowę na realizację inwestycji, która zwyciężyła w VII edycji Bartoszyckiego Budżetu Obywatelskiego.
Dokument parafował Zastępca Burmistrza Miasta Bartoszyce, Marek Lidziński. Projekt dotyczy zagospodarowania terenu stanicy miejskiej przy ul. Jagiellończyka 1.

Autorką zwycięskiego zadania jest Klaudia Mandziak – komendantka Hufca ZHP Bartoszyce, która była obecna podczas uroczystego podpisania umowy. To właśnie jej pomysł uzyskał największe poparcie mieszkańców, co przesądziło o jego realizacji.

Plan inwestycji przewiduje stworzenie atrakcyjnej przestrzeni rekreacyjnej. Na terenie stanicy powstanie plac zabaw, miejsce na ognisko, drewniane siedziska i leżaki, a także stojaki na rowery. Całość ma sprzyjać integracji mieszkańców i aktywnemu wypoczynkowi w otoczeniu zieleni.

Wykonawcą prac została firma Green City. Zgodnie z założeniami inwestycja zostanie ukończona jeszcze w tym roku.

Na terenie stanicy pojawi się również wyjątkowy element – ławka harcerska, której realizację powierzono innemu podmiotowi.

Bartoszycki Budżet Obywatelski od lat cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców, a tegoroczna edycja po raz kolejny pokazała, jak ważna jest współpraca samorządu i lokalnej społeczności w tworzeniu przyjaznej przestrzeni miejskiej.

red

2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B