„Zapomniałam, jak się nazywam” – nietypowa interwencja w gminie Bartoszyce

2025-08-05 08:34:38(ost. akt: 2025-08-05 08:37:04)

Autor zdjęcia: policja.gov

37-letni mieszkaniec Bartoszyc miał za nic ciszę nocną. W jego sprawie policja jednej nocy interweniowała dwukrotnie. Z tego samego powodu policjanci interweniowali wobec 44-letniej mieszkanki gm. Bartoszyce, która nie liczyła się z tym, że może komuś przeszkadzać jej głośne zachowanie.
W nocy z 1/2.08.2025r. około godz. 00:00 do Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach wpłynęło zgłoszenie dotyczące zakłócania ciszy nocnej na ul. Witosa. Policjanci na miejscu interwencji zastali nietrzeźwego 37-latka. Mężczyzna nawet na widok policji nie przyciszył muzyki. Wręcz odwrotnie. Twierdził, że jest na swojej posesji i może robić co mu się żywnie podoba. Dodatkowo mieszkaniec Bartoszyc celowo podawał policjantom nieprawdziwe dane osobowe i nie stosował się do wydawanych mu poleceń. Gdy przyciszył muzykę i został wylegitymowany policjanci poinformowali go o dalszym toku postępowania. 37-latek nie wziął sobie chyba tego do serca, bo po godz. 2:00 policjanci odwiedzili go ponownie. I tym razem miał lekceważący stosunek do zaistniałej sytuacji. Był tak bezczelny, że na oczach policjantów wyrzucił puszkę na chodnik. Funkcjonariusze sporządzili odpowiednią dokumentację do sądu, na podstawie której mężczyzna odpowie za szereg wykroczeń.

Niespełna noc później (03.08.2025r.) około godz. 00:30 w jednej z miejscowości w gm. Bartoszyce, 44-letnia kobieta również miała za nic sąsiadów. Będąc w swoim mieszkaniu słuchała głośno muzyki. Po przybyciu na miejsce interwencji policjanci potwierdzili zgłoszenie. Mieszkanka gm. Bartoszyce była pod wpływem alkoholu. Nie chciała podać policjantom swoich danych osobowych, twierdząc, że je zapomniała. Gdy usłyszała, że zostanie przewieziona do bartoszyckiej Komendy w celu ustalenia jej danych, od razu pamięć jej wróciła. Kobieta interweniującym policjantom mówiła, że są wakacje i to normalne, że można w nocy słuchać głośno muzykę. 44-latka nie przyjęła nałożonego na nią mandatu karnego. Ze swojego zachowania będzie tłumaczyła się teraz przed sądem.

KPP Bartoszyce

2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B