Victoria i Cresovia na łopatkach

2024-10-21 14:17:57(ost. akt: 2024-10-21 14:21:33)

Autor zdjęcia: facebook/Victoria

PIŁKA NOŻNA\\\ Victoria i Perkun - dwa najsłabsze zespoły grupy 1 okręgówki - przegrały, ale w zupełnie innym stylu. Beniaminek na boisku lidera gola stracił dopiero w 80. minucie, natomiast Victoria już do przerwy przegrywała 0:3 z Czarnymi.
Do tej pory Stawiguda na swoim stadionie punkty straciła jedynie z Błękitnymi Pasym (3:3), była więc zdecydowanym faworytem w meczu z Perkunem. I chociaż rywal to beniaminek, na dodatek zajmujący ostatnie miejsce w tabeli, to gospodarze aż do 80. minuty bili głową w mur. Dopiero wtedy do siatki trafił Mroczka. Mimo porażki Perkun zasłużył na pochwałę.
Wiele dobrego nie można natomiast powiedzieć o Victorii, która zalicza prawdopodobnie najgorszy w tym wieku początek sezonu.
W poprzedniej kolejce bartoszyczanie niespodziewanie wygrali w Węgorzewie, więc jej kibice liczyli na pierwsze domowe zwycięstwo. Nic z tego, bo marzenia o korzystnym wyniku szybko wybił im z głów Gulbierz, który już do przerwy trzy razy trafił do siatki.
Kolejnej porażki doznała także Cresovia, która jako beniaminek była przyjemną niespodzianką poprzedniego sezonu. Tym razem podopieczni Mateusza Wierzbowskiego na swoim stadionie przegrali 0:1 z Błękitnymi Pasym. Zwycięskiego gola zdobył niezmordowany Marcin Łukaszewski, który kilka miesięcy temu po raz kolejny odwiesił buty z kołka, chociaż w marcu skończy... 42 lata. - Rywale jak na zespół, który ma tak mało punktów, zagrali zadziwiająco mało agresywnie. Tak naprawdę mieli tylko dwie sytuacje, i to po naszych błędach. Generalnie mecz był słaby, ale jeśli już my coś robiliśmy, to była w tym jakość. W Cresovii nie było tego widać.

* Victoria Bartoszyce - Czarni Olecko 2:3 (0:3)
0:1, 0:2, 0:3 - Gulbierz (21, 24 k, 39 k), 1:3 - Kaplewski (72), 2:3 - Figat (79); czerwona kartka: Orłowski (82)

* Cresovia Górowo Ił. - Błękitni Pasym 0:1 (0:0)
0:1 - Łukaszewski (65)

* Inne wyniki: Naki Olsztyn - Vęgoria Węgorzewo 1:2 (0:0), Kłobuk Mikołajki - Gwardia Szczytno 1:2 (1:0), MKS Korsze - Orzeł Janowiec Kościelny 0:3 (0:3), GKS Stawiguda - Perkun Orżyny 1:0 (0:0), Śniardwy Orzysz - Iskra Narzym 1:0 (0:0), Polonia Iłowo - Orlęta Reszel 1:1 (0:0).