Zbliża się I Bartoszycki Rajd Rowerowy "Aktywne Miasto"

2024-06-05 07:34:38(ost. akt: 2024-06-05 07:43:08)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz/Archiwum GO

Rowerzyści wystartują z Placu Konstytucji 3-Maja i wyruszą do stanicy wodnej w Perkujkach. Zanim to nastąpi wezmą udział w licznych atrakcjach przygotowanych nie tylko dla kolarzy.
Miejscem zbiórki rowerzystów będzie plac Konstytucji 3 Maja. Tam od godz. 11 będzie działo się dużo.

Zaplanowano m.in. konkurencje sprawnościowe z nagrodami dla najmłodszych, mobilny serwis rowerowy firmy King Bike Professional Service, policyjną pogadankę o bezpiecznym poruszaniu się rowerem, czy naukę resuscytacji ze stowarzyszeniem mali WIELCY ratownicy.

Około godz. 12:15-12:30 peleton ruszy w kierunku stanicy wodnej w Perkujkach. Na miejscu będzie czekało ognisko z kiełbaskami oraz stoisko Nadleśnictwa Bartoszyce.

Trasa rajdu będzie przebiegała następująco:
Konstytucji 3 Maja – przejazd pod Bramą Lidzbarską i wjazd na drogę dla rowerów – przejazd DDR w kierunku skrzyżowania ulic Bohaterów Warszawy/Poniatowskiego/Warszawskiej – ul. Poniatowskiego (DDR) – wjazd w ul. Słowackiego (przy rondzie Praw Kobiet) – ul. Mickiewicza – ul. Wojska Polskiego – stanica wodna w m. Perkujki.

Długość trasy wysoni 6,5 km.

Uwaga! Rajd kończy się na terenie stanicy wodnej w Perkujkach - uczestnicy wracają stamtąd we własnym zakresie.

Osoby chcące wystartować w rajdzie muszą do 9 czerwca zgłosić się TUTAJ

Dla wszystkich uczestników rajdu organizator przygotował pamiątkowe przypinki.

Rajd odbędzie się w ramach rywalizacji o miano Rowerowej Stolicy Polski (1-30 czerwca br.). Zachęcamy wszystkich uczestników do pobrania darmowej aplikacji Aktywne Miasta, zainstalowania jej na swoim smartfonie, rejestrowania w niej swoich kolarskich aktywności, by przejechane kilometry "przekazać" następnie Miastu Bartoszyce.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5