Tak świętowały Bartoszyce

2024-06-03 17:26:50(ost. akt: 2024-06-03 17:51:26)

Autor zdjęcia: UM Bartoszyce

Minęły 692 lata odkąd Bartoszyce otrzymały prawa miejskie. Z okazji urodzin odbyły się liczne koncerty, zawody sportowe, pokazy rycerskie i mnóstwo innych atrakcji. Zobacz, jak bartoszyczanie świętowali Dni Bartoszyc.
Dni Bartoszyc rozpoczęły w piątek 31 maja Otwarte Zawody w Wędkarstwie Spławikowym dla Dzieci i Młodzieży o Puchar Burmistrza Miasta. Również w piątek rozegrano Mistrzostwa Bartoszyc w siatkówce plażowej pań.

Moc atrakcji czekała w sobotę, 1 czerwca. Rozegrano Wędkarskie Drużynowe Mistrzostwa Rejonu Bartoszyce o Puchar Burmistrza Bartoszyc i Mistrzostwa Bartoszyc w Plażowej Piłce Siatkowej Mikstów.

Od godziny 10 na Placu Konstytucji 3-maja trwał Miejsko-Gminny Jarmark rękodzielniczy. W Parku Elizabeth stanęła wioska rycerska, gdzie rozegrano II Turniej Rycerski.

Na scenie wystąpili młodzi artyści z Bartoszyckiego Domu Kultury i Klubu Wojskowego, a wieczorem mieszkańcy i goście bawili się na koncercie zespołu De Mono oraz Feel.

Świętowanie w niedzielę, 2 czerwca również rozpoczęły zawody sportowe. Przy stanicy wodnej rozegrano otwarty turniej tenisa ziemnego, a w Parku Elizabeth plenerowe zawody strzeleckie o Puchar Burmistrza Bartoszyc.

Od godziny 15 rozpoczął się blok artystyczny. Na scenie oprócz lokalnych artystów wystąpiły zespoły Druga Zmiana, Lipek Cover Band i gwiazda wieczoru Andrzej Piaseczny.

Poniżej kilka zdjęć pochodzących z profilu facebook Urzędu Miejskiego w Bartoszycach.

tom


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5