Kosztowna wpadka Orląt

2024-05-18 21:04:33(ost. akt: 2024-05-18 21:05:14)

Autor zdjęcia: facebook/Victoria

PIŁKA NOŻNA\\\ W 26. kolejce grupy 1 okręgówki Orlęta przegrały w Korszach, przez co ich szanse na bezpośredni awans znacznie zmalały. W Bartoszycach Victoria podzieliła się punktami z Warmią, a w Sępopolu Łyna po walce przegrała ze Śniardwami.
* Victoria Bartoszyce - Warmia Olsztyn 2:2 (2:1)
0:1 - Asano (8), 1:1 - Kaplewski (17), 2:1 - Boras (35), 2:2 - (67)

Goście szybko objęli prowadzenie, ale 9 minut później Kaplewski po raz kolejny udowodnił, że jest bardzo mocnym punktem Victorii. W 35. min radość bartoszyckich kibiców jeszcze wzrosła, bo do siatki trafił Boras. Druga połowa była jeszcze ciekawsza, chociaż padł tylko jeden gol - w 67. min Warmia doprowadziła do remisu. Jednak siedem minut wcześniej gospodarze mogli przypieczętować swoje zwycięstwo, jednak Kudlicki nie wykorzystał rzutu karnego. Gorąco było także w doliczonym czasie, bowiem w 92. min tym razem Warmia przestrzeliła z 11 metrów, po czym chwilę później czerwoną kartkę obejrzał Majewski. Wynik jednak już się nie zmienił.

* Łyna Sępopol - Śniardwy Orzysz 3:4 (1:1)

Łyna, która już dawno spadła do klasy A, niespodziewanie postawiła się jednemu z czołowych zespołów grupy 1. Królem polowania był Paweł Dymiński, który zdobył trzy bramki dla Śniardw.

* MKS Korsze - Orlęta Reszel 4:2
* Gwardia Szczytno - Czarni Olecko 2:1
* Cresovia Górowo Iławeckie - Błękitni Pasym 19 maja, 13:00
* GKS Stawiguda - Naki Olsztyn 3:2
* Vęgoria Węgorzewo - Wilczek Wilkowo 6:2
* MKS Jeziorany - Pisa Barczewo 1:6