Pies pomógł znaleźć narkotyki

2024-05-15 07:48:05(ost. akt: 2024-05-15 08:28:20)

Autor zdjęcia: kpp

Ponad 130 gramów marihuany, 56 gramów 2C-B, i amfetaminę znaleziono w garażu mieszkańca Bartoszyc. W odnalezieniu środków odurzających pomógł czworonożny funkcjonariusz straży granicznej.
W poniedziałek, 13 maja policjanci kryminalni złożyli wizytę mieszkańcowi Bartoszyc, który razem ze znajomymi spożywał alkohol w swoim garażu. Według ustaleń mundurowych mężczyzna może być w posiadaniu zabronionych substancji. 35-latek zaprzeczał. W trakcie przeszukania ujawniono część środków odurzających, a w odnaleziono kolejnych pomógł pies, który na co dzień pracuje w straży granicznej. Łącznie zabezpieczono blisko 190 gramów zabronionych substancji. Wstępne badania wykazały, że jest to amfetamina, marihuana i psychodeliczna substancja psychoaktywna 2C-B.

35-latek z Bartoszyc został przesłuchany. Policjantom tłumaczył, że narkotyki... znalazł na jednej z polnych dróg w Gminie Bartoszyce.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami posiadanie każdej ilości narkotyków jest surowo zabronione. To przestępstwo, za które zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Zabezpieczone substancje trafią do laboratorium kryminalistycznego. Po otrzymaniu szczegółowej analizy możliwe będzie kontynuowanie postępowania w tej sprawie.

kpp/tom

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5