Rywalizowali o Puchar Burmistrza

2024-05-10 10:20:24(ost. akt: 2024-05-10 10:30:20)

Autor zdjęcia: um

W ramach Tygodnia Patriotycznego zorganizowano zawody strzeleckie o Puchar Burmistrza Bartoszyc. Strzelcy rywalizowali w dwóch konkurencjach.
Zawody odbyły się w niedzielę, 5 maja na strzelnicy Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Kresowiaków. Do rywalizacji stanęli mieszkańcy Bartoszyc i okolic, którzy próbowali swoich sił w dwóch konkurencjach: strzelaniu z pistoletu oraz karabinka pneumatycznego w postawie stojącej. Podzielono ich na dwie grupy wiekowe - młodzież (uczniowie) oraz grupę otwartą.

Były to już drugie zawody, w których uczestnicy strzelali z nowej broni. Jak się okazało, nastąpiła duża poprawa w osiąganych wynikach. Największy postęp zrobili uczniowie osiągając trzy najlepsze rezultaty.

Najwięcej punktów zdobyła Oliwia Szumska z ZSP nr 1 (98). Wyprzedziła ona kolegą ze szkoły Kacpra Tomasika (92) oraz Maję Słowikowską z LO (88). W grupie otwartej najlepszym był Arkadiusz Zadrożyński (86) przed Izabelą Szumską (75) i Aleksandrą Pawlik (71 pkt).

Puchar Burmistrza Miasta Bartoszyce dla najlepszego zawodnika odebrała Oliwia Szumska. Zawodnicy z miejsc I-III w poszczególnych grupach otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy ufundowane przez Urząd Miasta w Bartoszycach.

um/tom


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5