Dwa zdarzenia jednego dnia. Trwa ustalanie przyczyn wypadku motocyklistki

2024-05-02 14:12:38(ost. akt: 2024-05-02 14:23:07)

Autor zdjęcia: kpp

Słoneczna pogoda sprawia niestety, że część kierowców mocniej naciska na pedał gazu. Nawet pomimo dobrych warunków pogodowych na drodze trzeba zachować szczególną ostrożność. Chwila nieuwagi może kosztować nas zdrowie lub życie.
Oba zdarzenia drogowe miały miejsce we wtorek, 30 kwietnia. Przed godz. 13:00 na drodze krajowej nr 51 nieopodal Bartoszyc, na wysokości miejscowości Plęsy doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. 64-latek wyjeżdżający mercedesem na drogę krajową nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy citroena. Doszło do zderzenia aut, które zostały poważnie uszkodzone. W tym zdarzeniu na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Niestety tego samego nie można powiedzieć o wypadku motocyklistki, do którego doszło tego samego dnia wieczorem na drodze wojewódzkiej relacji Bartoszyce-Kętrzyn w okolicy skrzyżowania do Sępopola. 36-latka jadąca suzuki, po tym jak podjęła manewr wyprzedzania forda, straciła panowanie nad motocyklem, wypadła z jezdni i podróż zakończyła na polu uprawnym. Mieszkanka Bartoszyc była trzeźwa. Z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Winny kolizji drogowej w okolicy Plęs 64-latek z Gminy Bartoszyce został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł, a 10 pkt karnych zasiliło jego konto. Sprawą wypadku drogowego z udziałem 36-letniej motocyklistki zajmą się policjanci z wydziału kryminalnego. Dochodzenie pomoże w wyjaśnieniu jego przyczyny.

kpp/tom2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5