Okradł swoją rodzinę i uciekł kradzionym samochodem. Wpadł przez nadmierną prędkość

2024-04-16 13:14:01(ost. akt: 2024-04-16 13:25:33)

Autor zdjęcia: kpp

18-latek wszedł do mieszkania zabrał kluczyki do toyoty, do której zapakował kradziony sprzęt elektroniczny. Spieszył się i przekroczył prędkość w Rogóżu, gdzie zatrzymali go policjanci z Lidzbarka Warmińskiego. Grozi mu 10 lat pozbawienia wolności.
W poniedziałek, 15 kwietnia młody mężczyzna, wykorzystując wiedzę, gdzie schowany jest klucz oraz fakt, że nikogo nie ma w domu, okradł swoją rodzinę. Ukradł toyotę i cały sprzęt elektroniczny oraz elektronarzędzia, jakie tylko wpadły mu w ręce. Zapakował wszystko do auta i odjechał. Kradzież ujawnił nastolatek, który wrócił do domu ze szkoły. Powiadomił ojca o tym, co się stało, a mężczyzna wezwał policję.

18-latek tak się spieszył, że jechał bez świateł, a w Rogóżu przekroczył prędkość. Został zatrzymany przez policjantów z Lidzbarka Warmińskiego do kontroli drogowej. Funkcjonariusze ujawnili, że nastolatek nie ma uprawnień do kierowania. Mężczyzna nie przyjął mandatów za popełnione wykroczenia drogowe. Na tym kontrola się nie zakończyła. Funkcjonariusze zwrócili uwagę ma dużą ilość różnego rodzaju elektroniki, którą przewoził. "Właściciel" tłumaczył, że dostał te rzeczy od wujka, ale m.in. 4 telewizory, 4 dekodery i 4 telefony komórkowe były budzącym wątpliwości prezentem. Dodatkowo coraz większe zdenerwowanie i niepokój mężczyzny utwierdzały policjantów w przekonaniu, że mogło dojść do przestępstwa.

Kontakt z dyżurnym tylko potwierdził ich przypuszczenia. Policjanci dowiedzieli się, że doszło do kradzieży z włamaniem do domu w jednej z miejscowości w Gminie Górowo Iławeckie. 18-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Kryminalni przyjęli zawiadomienie w tej sprawie. Pokrzywdzony wycenił wartość skradzionych rzeczy na kwotę niemal 30 tys. zł. Pojazd trafił na parking strzeżony, sprzęt elektroniczny i elektronarzędzia oraz inne skradzione przedmioty zostały zabezpieczone. 18-latek usłyszy zarzut przestępstwa kradzieży z włamaniem, za które grozi nawet kara do 10 lat pozbawienia wolności.

kpp/tom


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5