Nie piję, nie palę, nie biorę - trenuję

2024-03-29 15:00:00(ost. akt: 2024-03-29 15:34:11)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Pakuła

"Nie piję, nie palę, nie biorę ale trenuję" — pod takim hasłem 23 mara 2024 roku odbyło się w Bisztynku VI Seminarium Karate Shinkyokushin. Wzięli w nim udział także lidzbarscy karatecy.
VI Seminarium Karate Shinkyokushin p.n. "Nie piję, nie palę, nie biorę ale trenuję" Bisztynek 2024 odbyło się 23 marca 2024 roku.
Wzięli w nim udział zzłonkowie bartoszyckiego, lidzbarskiego i ełckiego Klubu Karate. Seminarium szkoleniowe poprowadziła sensei Ewa Pawlikowska 4Dan z Nowego Targu.

— Sensei Ewa jest wielokrotną mistrzynią świata, Europy, Polski oraz Ameryk, więc i frekwencja dopisała — komentuje sensei Andrzej Litwin. — W szkoleniu ogółem uczestniczyło 104 osoby przez prawie 6 godzin z przerwą na obiad.
Uroczystego otwarcia tego wydarzenia dokonał burmistrz Bisztynka Marek Dominiak, który jest współorganizatorem szkoleń. Natomiast gościem specjalnym seminarium był shihan Remigiusz Karpiński z Ełku, wiceprezydent Światowej Organizacji WKO.

— Sensei Ewa Pawlikowska otrzymała piękną statuetkę z rąk burmistrza, a od zarządu BKKK medal "Za Zasługi dla BKKK". Taki sam medal otrzymał sempai Paweł Godlewski za wspieranie rozwoju karate w Bisztynku — relacjonuje sensei Litwin. Medale za wzorową postawę na treningach otrzymali sempai: Bartosz Mąka - Lidzbark Warmiński, Anna Pieciułko - Reszel, Malwina Radulewicz - Górowo Iławeckie, Antoni Jaworski - Sępopol, Stefania Godlewska - Bisztynek.
Po raz pierwszy w blisko 50-letniej działalności klubów nadano najwyższe wyróżnienie "Złoty Pas Za Zasługi", które otrzymali: shihan Remigiusz Karpinski, sensei: Krzysztof Szczepańki, Jarosław i Renata Kwaśniewscy, Aleksandra Kuźniewska. Następnie zawodnicy przystąpili do kilkugodzinnego treningu, zakończonym 45-minutowymi walkami. Gratulacje dla zawodników, instruktorów, którzy zaliczyli kolejne szkolenie na najwyższym poziomie, do zobaczenia za rok, osu!
2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5