W kupionej posiadłości znalazł starą dubeltówkę

2024-03-26 11:10:27(ost. akt: 2024-03-26 11:15:17)

Autor zdjęcia: kpp

W starych dworkach można znaleźć różne „skarby”. Mężczyzna, który kupił starą posiadłość w Gminie Górowo Iławeckie znalazł w stropie starą strzelbę marki LE Petit Elite Brevete.
W poniedziałek, 25 marca w trakcie generalnego remontu starego dworku w jednej z miejscowości w Gminie Górowo Iławeckie nowy właściciel nieruchomości odnalazł dubeltówkę. Była ukryta w stropie, który został zerwany podczas prac. Mężczyzna o nietypowym znalezisku poinformował policjantów. Broń typu dubeltówka o nazwie LE PETIT ELITE BREVETE zabezpieczyli kryminalni. Będzie poddana badaniom w laboratorium kryminalistycznym.

W przypadku odnalezienia broni, często sami nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy dana jednostka broni to broń palna, czy też jej replika. Dlatego o każdym tego rodzaju znalezisku trzeba poinformować policję. W przypadku nielegalnego posiadania broni palnej lub amunicji narażamy się na odpowiedzialność karną.

Zgodnie z kodeksem karnym osoba, która bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Dotyczy top także materiałów wybuchowych, czy niewybuchów. Posiadanie tego rodzaju przedmiotów stwarza ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia, dodatkowo jest zagrożone karą pozbawienia wolności również do 8 lat.

kpp/tom


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5