Klasa A już na rogatkach Sępopola

2024-03-23 18:25:06(ost. akt: 2024-03-23 18:26:39)

Autor zdjęcia: archiwum

PIŁKA NOŻNA\\\ W sobotnich meczach 18. kolejki grupy 1 okręgówki albo swój dzień mieli napastnicy, albo swojego dnia nie mieli obrońcy, bo na ośmiu stadionach padło aż 40 bramek!
Tylko tydzień cieszyły się Orlęta z pierwszego miejsca, bo w sobotę w Barczewie na boisku dotychczasowego wicelidera nie miały wiele do powiedzenia. Co prawda do przerwy Pisa zdobyła tylko jednego gola, ale w drugiej połowie sezam z bramkami otworzył się znacznie szerzej.
Znowu błysnęła Gwardia, która tydzień temu w Szczytnie ograła 1:0 Pisę. Tym razem gwardziści zagrali na szóstkę w Jezioranach. Natomiast w derbach powiatu bartoszyckiego Łyna przegrała z Cresovią, co oznacza, że klasa A bardzo się przybliżyła do Sępopola. Można nawet powiedzieć, że już jest na rogatkach miasteczka.
Powody do zadowolenia mają też w Bartoszycach, bowiem Victoria ewidentnie odzyskuje wigor po fatalnej jesieni. Tym razem bartoszyczanie na wyjeździe ograli mocne Korsze.

* Pisa Barczewo - Orlęta Reszel 4:0 (1:0)
1:0 - Bałdyga (41), 2:0 - Wanda (55), 3:0 - Bałdyga (66), 4:0 - Iida (90)

* MKS Korsze - Victoria Bartoszyce 0:1 (0:1)
0:1 - Szablak (23)

* Łyna Sępopol - Cresovia Górowo Ił. 2:4

* Naki Olsztyn - Warmia Olsztyn 5:3

* Vęgoria Węgorzewo - GKS Stawiguda 1:3 (1:2)
0:1 - Ratajczak (4), 0:2 - Różowicz (32), 1:2 - Galiniewski (41), 1:3 - Piórkowski (57)

* MKS Jeziorany - Gwardia Szczytno 2:6

* Śniardwy Orzysz - Czarni Olecko 0:4

* Wilczek Wilkowo - Błękitni Pasym 2:3