"Dzień przedsiębiorczości” w bartoszyckiej komendzie policji

2024-03-21 08:22:09(ost. akt: 2024-03-21 08:26:04)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

15 uczniów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Bartoszycach wybrało komendę policji, by w niej spędzić „Dzień przedsiębiorczości” i dowiedzieć się więcej o specyfice policyjnej służby.
To kolejny już raz, jak w Komendzie Powiatowej Policji w Bartoszycach uczniowie ze szkół średnich przyglądają się pracy policjantów. W tym roku w środę (20.03.br.), policjanci gościli uczniów z klasy III z Zespołów Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Bartoszycach.

Uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda procedura doboru kandydata do służby w policji. Już teraz część z nich wie, że będzie swoją przyszłość wiązać z pracą w mundurze. Jako policjanci mamy nadzieję, że najwięcej z nich wybierze służbę w policyjnym niebieskim mundurze.

Młodzi ludzie poznali strukturę organizacyjną miejscowej komendy. Z bliska przyjrzeli się pracy policjantów, mogli zobaczyć, jak wygląda „dyżurka”- stanowisko kierowania w jednostce.
Mieli dużo szczęścia, bo nie było osób zatrzymanych w policyjnej celi, a tym samym mogli wejść do wnętrza tych pomieszczeń.

Dowiedzieli się, czym zajmują się policjanci z poszczególnych wydziałów, usłyszeli, czym zajmuje się, na co dzień policjant kryminalny, drogówki, czy dzielnicowy. Młodzież zobaczyła też sprzęt, który policjanci wykorzystują w codziennej służbie, strzelnicę i salę taktyk i technik interwencji. Na koniec spotkania wszyscy otrzymali drobny upominek – długopis z logotypem policji.
Źródło: KPP


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5