Wypadek na trasie Bartoszyce - Osieka

2024-03-19 07:43:04(ost. akt: 2024-03-19 08:58:32)

Autor zdjęcia: kpp

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło wczoraj, 18 marca na DK51. Kierowca dostawczaka nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył osobowego opla.
Warunki drogowe nie należą do najlepszych. Przelotne opady deszczu i niskie temperatury przy gruncie sprawiają, że nawierzchnia jest bardzo śliska. Przekonali się o tym uczestnicy wczorajszego wypadku.

Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 25-latek kierujący fiatem ducato nie zachował należytej odległości od jadącego przed nim opla i najechał na jego tył. Na skutek uderzenia kierująca oplem straciła panowanie nad samochodem i wjechała do rowu. Poszkodowana 22-latka trafiła do szpitala. Kobieta jechała z pasażerem, ale szczęśliwie ani jemu, ani kierowcy dostawczego ducato nic się nie stało. Kierowcy byli trzeźwi. Kierująca oplem doznała jedynie niegroźnych obrażeń. Kierowca fiata został ukaranym mandatem w kwocie 1500 zł, a 12 punktów karnych zasiliło jego konto.

Uwaga!

Prędkość, z jaką jedziemy oraz odległość od poprzedzającego auta powinna być, dostosować do panujących warunków na drodze. Wynika to z przepisów Ustawy kodeks ruchu drogowego, który w art. 19 pkt 2 ppkt 3 wskazuje, że kierujący pojazdem jest obowiązany utrzymywać odstęp niezbędny do uniknięcia zderzenia w razie hamowania lub zatrzymania się poprzedzającego pojazdu.

kpp/tom


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5