Czterech kandydatów na fotel burmistrza Bartoszyc

2024-03-18 12:00:00(ost. akt: 2024-03-18 12:09:02)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Kampania wyborcza trwa w najlepsze. Wybory samorządowe już 7 kwietnia. O stanowisko burmistrza Bartoszyc ubiega się aż czterech kandydatów, w tym obecny włodarz Piotr Petrykowski. Jak jest w pozostałych gminach naszego powiatu?
Kampania wyborcza weszła w najgorętszy okres. Banery rozwieszone i plakaty rozwieszone, niektóre trzeba wymienić, ale nad tym komitety wyborcze czuwają. W skrzynkach pocztowych i w niektórych miejscach publicznych da się zauważyć ulotki z twarzami kandydatów do rad miejskich, gminnych i powiatowej. No i przedstawiają nam się także w ten sposób kandydaci na burmistrzów i wójtów.

W samych Bartoszycach na to zaszczytne stanowisko kandyduje aż cztery osoby - sami mężczyźni. Pierwszy z nich to Wiesław Dams, który startuje z KW Prawo i Sprawiedliwość, drugi jest Wiesław Kurach z KKW Koalicja Obywatelska, kolejnym Tomasz Damian Miroński z KWW Bartoszyce 2050, a czwartym kandydatem jest wspomniany obecny burmistrz Bartoszyc Piotr Petrykowski z KWW Samorządność Plus.

W gmina wiejskiej Bartoszyce mamy dwóch kandydatów na wójtów. To obecny wójt Andrzej Mieczysław Dycha oraz jego jedyny kontrkandydat — Krzysztof Iwański, startujący z własnego komitetu.

Także dwóch kandydatów mamy na wójta Gminy Górowo Iławeckie. To Krzysztof Baran, który startuje z własnego komitetu oraz Lech Hermanowicz, który staruje z KWW „Nasza Gmina - Nasza Przyszłość”. Jak widać, wśród kandydatów nie ma obecnej wójt Bożeny Olszewskiej-Świtaj.

W samym Górowie Iławeckim na burmistrza kandydują także dwie osoby. Pierwszą jest Sylwia Barbarowicz z KWWGP, drugą obecny burmistrz miasta Jacek Kostka, startujący z KWW Obywatele.

Dwóch kandydatów jest także na burmistrza Gminy Sępopol. To Rafał Mateusz Naruszewicz z KWW Sępopolska Wspólnota Samorządowa oraz obecna burmistrz Irena Wołosiuk z KW Prawo I Sprawiedliwość.

Natomiast w gminie Bisztynek o stanowisko burmistrza stara się trzech kandydatów: obecny burmistrz Marek Kazimierz Dominiak, który startuje z KWW Wspólna Sprawa oraz Zbigniew Drozdowski z KWW AS i Zbigniew Filipczyk z KWW „WIR”.

Przypominamy, że wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia. Na tę datę planowana jest ich pierwsza tura, bo trzeba pamiętać, że w niektórych okręgach może dojść do drugiej tury, zwłaszcza gdy walka o głosy jest wyrównana. Kadencja będzie trwała pięć lat.
lub

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5