68-latek trafił do więzienia za jazdę pod wpływem

2024-03-08 10:01:14(ost. akt: 2024-03-08 10:08:52)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Niemal każdego dnia policjanci dokonują zatrzymania osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Wczoraj dzielnicowi z Posterunku Policji w Bisztynku zatrzymali poszukiwanego mężczyznę, który najbliższy rok spędzi w więzieniu.
Kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu to przestępstwo, za które grozi nie tylko dotkliwa kara finansowa, ale i więzienie. Sąd rzadko orzeka wyrok pozbawienia wolności za pierwszym przewinieniem, jednak nie ma taryfy ulgowej wobec osób, które mimo cofniętych uprawnień znów wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu.

W środę, 6 marca dzielnicowi z Posterunku Policji w Bisztynku zatrzymali 68 – latka. Mężczyzna niejednokrotnie wsiadał za kierownicę po spożyciu alkoholu, dlatego sąd orzekł wobec niego bezwzględną karę więzienia. 68 – latek nie miał zamiaru sam stawić się do aresztu, dlatego sąd nakazał jego doprowadzenie. Mieszkaniec Gminy Bisztynek został zatrzymany, trafił do policyjnej celi, a następnie do zakładu karnego. Najbliższy rok spędzi za kratami.

kpp/tom

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5