Zniszczył auto żony – musiał wyprowadzić się z domu

2024-03-07 08:40:00(ost. akt: 2024-03-07 08:52:18)

Autor zdjęcia: archiwum

Wygląda na to, że mężczyzna, który groził żonie, że zniszczy jej auto nie poprzestał na słowach. Straty wyceniono na 30 tys. zł. Kobieta w obawie o swoje bezpieczeństwo zwróciła się o pomoc do dzielnicowego, który wydał mężczyźnie nakaz natychmiastowej wyprowadzki.
W piątek 1 marca 2024 r., rano policjanci interweniowali w związku ze zgłoszeniem o uszkodzonym aucie, w którym wybito szyby, poprzebijano opony i zarysowano powłokę lakierniczą. Zgłaszająca jednoznacznie wskazywał, że podejrzewa o to męża, z którym od pewnego czasu nie może dojść do porozumienia.

Mieszkanka Bartoszyc przyznała dzielnicowemu, że mąż źle ją traktuje. Wszczyna awantury zarówno w domu jak w miejscu pracy, wyzywa ją i ciągle kontroluje, a do tego grozi pobiciem i uszkodzeniem ciała.

Dzielnicowy podjął decyzję o konieczności wydania 43-latkowi nakazu natychmiastowej wyprowadzki oraz zakazu zbliżania się do żony i kontaktowania z nią.

Mężczyzna w obecności policjantów zabrał z mieszkania rzeczy osobiste i wyprowadził się. Kobieta złożyła zawiadomienie o przestępstwie zniszczenia mienia i wyceniała straty na 30 tys. zł.

Wdrożona procedura nakaz/zakaz obliguje policjantów do sprawdzenia, czy osoba, wobec której ją zastosowano przestrzega ograniczeń.

W sobotę 2 marca 24r. funkcjonariusze ustalili, że 43-latek złamał zakaz kontaktu z żoną. Będzie to miało swoje konsekwencje karne. Kodeks wykroczeń za ten czyn przewiduje karę ograniczenia wolności, aresztu bądź grzywny w kwocie do 5 tys. zł.
Źródło: KPP

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5