16 - latek rozbił lexusa matki

2024-03-06 08:10:45(ost. akt: 2024-03-06 08:15:44)

Autor zdjęcia: kpp

Skierowaniem do sądu dla nieletnich skończy się sprawa nastolatka, który wziął auto należące do mamy, aby pouczyć się jeździć. Swoją podróż zakończył na drzewie.
W poniedziałek, 4 marca policjanci zostali wezwani na miejsce wypadku na drodze relacji Galiny – Kosy. Ze zgłoszenia wynikało, że auto uderzyło w drzewo i wydobywa się z niego dym. Na miejscu zdarzenia policjanci zastali młodego chłopaka, który przyznał, że to on kierował samochodem w chwili wypadku. Powiedział mundurowym, że zabrał samochód bez zgody mamy, bo chciał pouczyć się kierować. Funkcjonariusze ustalili, że 16 – latek jechał za szybko i na łuku drogi stracił panowanie nad lexusem, który wypadł z jezdni, wjechał w las i zatrzymał się na drzewie. Nastolatek miał dużo szczęścia, bo nie doniósł żadnych obrażeń.

Matka chłopaka została ukarana mandatem za nielegalne dopuszczenie do ruchu osoby bez uprawnień. Materiały tej sprawy zostaną przesłane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który podejmie decyzję, co do ewentualnej odpowiedzialności 16 – latka za kierowanie bez uprawnień i naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

kpp/tom

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5