Grozi mu 3 lata więzienia za posiadanie narkotyków

2024-03-05 14:54:24(ost. akt: 2024-03-05 14:56:49)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

Tłumaczenia osób, przy których policjanci znajdują narkotyki są zazwyczaj podobne. W większości przypadków wynika z nich, że nielegalne substancje są znajdowane na ulicy, przy śmietniku, w lesie czy parku. Dodatkowo posiadacze środków psychoaktywnych wpierają funkcjonariuszom, że nie mieli świadomości, czym są te substancje. Cóż, taką mają linię obrony. Niemniej jednak, nie zwalnia to ich z odpowiedzialności za posiadanie zabronionych substancji. Mieszkaniec gm. Sępopol miał w domu ponad 9 gramów psychodelicznej substancji psychoaktywnej. Grozi mu do 3 lat za kratami.
W piątek 1 marca 2024 r. policjanci operacyjni zapukali do drzwi mieszkańca gminy Sępopol. Według ich ustaleń 44-latek mógł mieć narkotyki.

Ich informacje potwierdziły się. Mężczyzna miał woreczek z szarą substancją, która we wstępnych badaniach wykazała właściwości 2CB, czyli psychodelicznej substancji psychoaktywnej.

44-latek został zatrzymany i przesłuchany.
Zabezpieczona substancja trafi do laboratorium kryminalistycznego. Po otrzymaniu analizy możliwe będzie kontynuowanie postępowania w tej sprawie.

Posiadanie każdej ilości narkotyków jest surowo zabronione. To przestępstwo, za które zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Źródło: KPP


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5