13-latek wybiegł z parkingu wprost na jadący samochód

2024-03-05 12:27:08(ost. akt: 2024-03-05 12:28:44)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

Trzynastoletni chłopiec wbiegł wprost pod jadące auto. Kierująca fiatem kobieta, powiedziała, że nie miała szans wyhamować i uniknąć zderzenia.
W piątek 1 marca na ul. Nad Łyną w Bartoszycach doszło do potrącenia dziecka. Policjanci wstępnie ustalili, że 13-latek wybiegł zza samochodów z mieszczącego się przy drodze parkingu na drogę, którą jechał fiat. Kobieta kierująca pandą nie miała szans uniknąć zderzenia, hamowała jednak chłopiec zdążył zderzyć się z jej autem. Nastolatek był przytomny, został zabrany karetką pogotowia do szpitala w Olsztynie. Kierująca fiatem 27-latka z Bartoszyc była trzeźwa.

Policjanci wykonali oględziny miejsca wypadku i zabezpieczyli fiata na parkingu strzeżonym. Przesłuchano kierującą oraz świadka zdarzenia. W kolejnych godzinach okazało się, że 13-latek może mówić o dużym szczęściu, bo nic poważnego mu się nie stało.

Z uwagi na wiek chłopca biorącego udział w tym zdarzeniu, materiał tej sprawy zostaną przesłane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich. Tam zostanie podjęta decyzja, co do ewentualnej odpowiedzialności chłopca za to zdarzenie.
Źródło KPP

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5