Pijany rowerzysta i nietrzeźwy kierowca zatrzymani w Bartoszycach

2024-03-01 07:41:28(ost. akt: 2024-03-01 07:50:51)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Mężczyzna zaparkował samochód w niedozwolonym miejscu, co przykuło uwagę policjantów. Okazało się, że jest pod wpływem alkoholu. Rowerzysta "wpadł", bo jechał tzw. wężykiem.
Każdy nietrzeźwy użytkownik dróg stwarza realne zagrożenie dla innych. Nawet rowerzysta może przyczynić się do wypadku, który może być tragiczny w skutkach dla innych. Pijani kierowcy są zmorą polskich dróg. Tylko w ubiegłym roku zatrzymano blisko 100 tys. osób kierujących na podwójnym gazie. Tegoroczne statystyki nie napawają optymizmem.

W środę, 28 lutego chwilę przed godz. 17:00 na ul. Kętrzyńskiej bartoszyccy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę toyoty. Powodem interwencji było parkowanie w miejscu niedozwolonym, którego byli świadkami. Podczas rozmowy z 24-letnim mężczyzną zauważyli, że jest zdenerwowany, a po chwili wyczuli od niego zapach alkoholu. Mężczyzna przyznał, że 2 godziny wcześniej wypił piwo. Badanie alkomatem wykazało u mieszkańca gminy Bartoszyce ponad 0,4 promila alkoholu.

Tego samego dnia, tuż przed godziną 23:00, również na ul. Kętrzyńskiej w Bartoszycach, inni policjanci zauważyli rowerzystę, którego styl jazdy wskazywał, że może on być pod wpływem alkoholu. Kontrola stanu trzeźwości zatrzymanego cyklisty ujawniła, że ma w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. 51 – letni mieszkaniec Gminy Bartoszyce do domu wrócił pieszo.

Kodeks wykroczeń wobec kierujących pojazdem w stanie po użyciu alkoholu przewiduje karę aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych. Tej samej karze podlega również kierujący rowerem w stanie nietrzeźwości.

kpp/tom

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5