5 osób poszkodowanych w zderzeniu busa i osobówki

2024-02-28 13:14:01(ost. akt: 2024-02-28 13:18:14)

Autor zdjęcia: kpp

Najprawdopodobniej słaba widoczność i nadmierna prędkość doprowadziły do wypadku na trasie Bartoszyce - Kętrzyn. Kierowca audi nie zauważył stojących aut.
We wtorek, 27 lutego na trasie Bartoszyce - Kętrzyn doszło do wypadku drogowego, po którym aż 5 osób trafiło do szpitali. Zderzyło się tam audi z busem. Kierowca audi, 34-latek z Mrągowa w ostatniej chwili zauważył rząd stojących na drodze aut, wśród których pierwsze oczekiwało na możliwość skrętu w lewo. Mężczyzna chcąc uniknąć najechania zderzenia, zjechał na lewy pas ruchu i uderzył czołowo z prawidłowo jadącym busem kierowanym przez 46 – latka z Białegostoku.

W momencie wypadku na drodze panowały trudne warunki atmosferyczne. Mgła znacznie utrudniała widzialność, nawierzchnia była śliska, jednak prawdopodobnie to prędkość niedostosowana do panujących warunków była główną przyczyną zdarzenia. Kierowca audi był trzeźwy i jechał sam. Kierowca busa również był trzeźwy, jednak przewoził 3 pasażerów. Wszyscy uczestnicy wypadku trafili do szpitali w Kętrzynie i Bartoszycach.

Kierowca audi ma poważne obrażenia i wciąż trwa diagnostyka jednego z pasażerów busa. Pozostałym mężczyznom nic poważnego się nie stało. Policjanci wykonali oględziny miejsca wypadku, przesłuchali świadków i zabezpieczyli oba auta na parkingu strzeżonym. Dochodzenie pomoże w ustaleniu dokładnych okoliczności i przyczyn tego zdarzenia.

kpp/tom

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Dominikk #3113909 28 lut 2024 15:46

    Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny o kontakt, przekażę przydatne informacje, Dominik tel. 663 152 419

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5