Twierdził, że narkotyki znalazł, a potem o nich zapomniał

2024-02-27 11:37:25(ost. akt: 2024-02-27 11:53:18)

Autor zdjęcia: kpp

Policjanci kryminalni mieli informację, że mieszkaniec Gminy Górowo Iławeckie może posiadać narkotyki. W jego mieszkaniu nic nie znaleziono. Na zielony susz roślinny natrafiono w samochodzie podejrzanego.
Bartoszyccy policjanci ustalili, że 25-letni mieszkaniec Gminy Górowo Iławeckie może być w posiadaniu środków odurzających. W poniedziałek, 26 lutego mundurowi przeszukali mieszkanie podejrzanego, jednak nie natrafili na zabronione substancje. Efekt przyniosło przeszukanie należącego do mężczyzny samochodu.

Kryminalni zabezpieczyli ponad 16 gramów suszu roślinnego. Wstępne badanie narkotestem wykryło zawartość THC, czyli substancji psychoaktywnej zawartej w marihuanie.

Mężczyzna tłumaczył, że zapomniał o tym, że kiedyś znalazł susz, schował go w aucie i tak naprawdę nie miał świadomości, czym właściwie jest.

Zabezpieczony susz trafi do laboratorium kryminalistycznego. Po otrzymaniu analizy możliwe będzie kontynuowanie postępowania w tej sprawie.

Posiadanie każdej ilości narkotyków jest surowo zabronione. To przestępstwo, za które zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

kpp

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5