Potrącił rowerzystę i uciekł. Uszkodzone auto zauważył policjant

2024-02-26 08:22:37(ost. akt: 2024-02-26 08:26:15)

Autor zdjęcia: kpp

Policjant z bartoszyckiej drogówki idąc na służbę zwrócił uwagę na uszkodzone auto zaparkowane pod jedną z miejskich przychodni zdrowia. Wtedy jeszcze nie wiedział, że kierowca tego samochodu potrącił rowerzystę i uciekł.
W czwartek, 22 lutego przed godz. 13:00 na ul. Nowowiejskiego w Bartoszycach doszło do potrącenia rowerzysty. Po zdarzeniu kierowca osobówki uciekł. Interweniujący policjanci ustalili, że w zdarzeniu brał udział szary samochód, który odjechał w kierunku centrum miasta. Nieznana była marka auta, ani jego numery rejestracyjne. Pokrzywdzony mężczyzna z urazem głowy trafił do szpitala, a policjanci szukali podejrzanego auta. Zauważył je policjant drogówki idący do pracy, który na tamtą chwilę nie wiedział o trwających poszukiwaniach. Funkcjonariusz zapamiętał numery rejestracyjne rozbitego auta, a gdy w czasie przygotowania do służby usłyszał o zdarzeniu, stało się jasne, że osobówka, którą widział najprawdopodobniej potrąciła rowerzystę. Policjanci dotarli do właściciela auta, który przyznał się do spowodowania wypadku. Okazało się, że 60 – latek nie powinien kierować, bo ma cofnięte uprawnienia.

Szczęśliwie okazało się, że potrącony mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń i zdarzenie to było kolizją nie wypadkiem drogowym.

60 – latkowi z Bartoszyc za kierowanie pomimo cofniętych uprawnień w drodze decyzji administracyjnej grozi grzywna, ograniczenie wolności albo do 2 lat pozbawienia wolności.

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym – kolizję, podczas której osoba inna niż kierowca doznała lekkich obrażeń ciała, jej sprawcy grozi kara grzywny w kwocie, co najmniej 1500 zł.

kpp/tom

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5