Rozmawiali o cyberzagrożeniach

2024-02-12 09:58:46(ost. akt: 2024-02-12 10:05:14)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

Bartoszyccy policjanci odwiedzili Szkołę Podstawową nr 7 im. J. Wybickiego oraz Szkołę Podstawową nr 4 w Bartoszycach, gdzie spotkali się z młodzieżą. Rozmawiali między innymi o bezpieczeństwie w korzystaniu z internetu.
W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu odbyły się zajęcia edukacyjne na temat cyberzagrożeń osób małoletnich. Spotkania odbyły się w Szkole Podstawowej nr 7 im. J. Wybickiego oraz w Szkole Podstawowej nr 4 w Bartoszycach i były one okazją do dyskusji na temat bezpieczeństwa w sieci.

Internet to nieograniczone źródło informacji, które oprócz swoich dobrodziejstw niesie za sobą znaczne zagrożenia. Brak znajomości zagrożeń przez osoby niepełnoletnie uniemożliwia skuteczną ochronę przed nimi, dlatego tak ważne są spotkania edukacyjne w zakresie cyberzagrożeń.

Podczas spotkań z młodzieżą ze szkół podstawowych omówiono oczywiście kwestię bezpieczeństwa w Internecie, zagrożeń z jakimi można się spotkać oraz przykłady przestępstw popełnianych z wykorzystaniem Internetu.

Na przykładzie popularnych portali komunikacyjnych oraz gier i filmów przedstawione zostały etapy procesu uzależnienia młodych osób od Internetu.

Policjanci omówili także zagadnienia związane z cyberprzemocą. Uczniowie dowiedzieli się również jaka jest procedura postępowania wobec osób, które dopuściły się przestępstw w Internecie.

Policjanci przypomnieli również jak ważnym elementem jest zasada ograniczonego zaufania, zwłaszcza wobec osób, które poznajemy w Internecie.

Spotkania o powyższej tematyce były jednymi z wielu mających za zadanie objąć profilaktyczną wiedzą młodzież.
Źródło: KPP2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5