Spał na ławce. Wylądował w areszcie

2024-02-09 07:40:28(ost. akt: 2024-02-09 07:43:14)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Chciał odwiedzić koleżankę, nie zastał jej w mieszkaniu. Postanowił odpocząć na ławce przed blokiem i zasnął. W obawie o zdrowie i życie śpiącego mężczyzny, jeden z mieszkańców bloku powiadomił służby. Okazało się, że był poszukiwany.
W środę, 7 lutego około godziny 23:00 policjanci otrzymali zgłoszenie, że w pobliskiej miejscowości, na ławce przed blokiem, śpi mężczyzna. Jeden z mieszkańców bloku postanowił zaalarmować służby, ponieważ na zewnątrz panowały niekorzystne warunki pogodowe. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce, zastali śpiącego na ławce 47 – letniego mieszkańca Gminy Bartoszyce. Nic mu dolegało. Mężczyzna oświadczył, że przyszedł odwiedzić koleżankę, jednak nie zastał jej w mieszkaniu, a przed powrotem do domu postanowił odpocząć na ławce przed blokiem i niespodziewanie przysnął.

Sprawdzenie danych mężczyzny w policyjnych systemach ujawniło, że jest on poszukiwany listem gończym do odbycia kary 30 dni pozbawienia wolności. Mieszkaniec Gminy Bartoszyce prosto z ławki trafił do policyjnej celi gdzie spędził noc. Następne dni spędzi już w zakładzie karnym.

kpp/tom

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5