Stosowali przemoc. Musieli się wyprowadzić

2024-02-06 08:06:26(ost. akt: 2024-02-06 08:11:52)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Nie ma tolerancji wobec przemocy domowej. Sprawcy muszą natychmiast się wyprowadzić i zakaz zbliżania oraz kontaktu z pokrzywdzonymi. Nie ma znaczenia czyje jest mieszkanie, jaka jest pora roku i czy agresor ma gdzie się zatrzymać. Prawo zawsze staje po stronie ofiar.
Tylko w niedzielę, 4 lutego dwóch mężczyzn musiało opuścić swoje mieszkania. Jeden z nich w czasie interwencji znieważył policjantów, za co grozi mu do roku pozbawienia wolności. Mężczyźni muszą liczyć się też z odpowiedzialnością karną za znęcanie się nad osobą najbliższą. To przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę, 3 lutego przed 23:00 policjantów wezwał senior, którego pijany syn awanturował się w mieszkaniu - tłukł szkło i dusił ojca. Funkcjonariusze zatrzymali agresywnego 35 – latka. Następnego dnia dzielnicowi podjęli decyzję o konieczności wydania nakazu natychmiastowej wyprowadzki i zakazu zbliżania się do ojca. 35 - latek w obecności policjantów wyprowadził się z domu. Mieszkaniec Górowa Iławeckiego musi liczyć się odpowiedzialnością karną za znęcanie się nad osobą najbliższą, a które można trafić za kraty nawet na 5 lat.

W nocy z soboty na niedzielę, policjanci interweniowali w jednym z mieszkań w Bartoszycach. O ich pomoc poprosiła 43 – latka, której mąż był agresywny. Policjanci zastali tam pijanego i pobudzonego mężczyznę. W ich obecności wyzywał żonę i nie chciał się uspokoić. W pewnym momencie swoją agresję skierował na policjantów i znieważył ich obraźliwymi słowami. 46 – latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Następnego dnia został zwolniony. Wrócił do domu w asyście policjantów, ale tylko po to by zabrać swoje rzeczy osobiste. Dzielnicowi wydali 46 – latkowi nakaz natychmiastowej wyprowadzki i zakaz zbliżania się do żony. Mieszkaniec Bartoszyc musi liczyć się z odpowiedzialnością za stosowanie przemocy wobec żony oraz za przestępstwo znieważenia policjantów, za które grozi kara do roku pozbawienia wolności.

Jesteś ofiarą przemocy? Możesz to zakończyć. Policja zawsze stoi po stronie pokrzywdzonych.

kpp/tom

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5