Rozmawiali o bezpieczeństwie podczas ferii

2024-01-25 14:00:00(ost. akt: 2024-01-25 14:15:16)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

Policjanci z powiatu bartoszyckiego sporo czasu poświecili przed feriami na rozmowach z młodymi ludźmi o bezpieczeństwie.
O tym, że warto przypominać o zasadach bezpieczeństwa nie trzeba nikogo przekonywać, dlatego placówki edukacyjne bardzo chętnie goszczą policjantów, a dzięki temu funkcjonariusze, ze swoim przekazem, mogą dotrzeć do dużego grona odbiorców.

Policjanci na spotkaniach mówią m.in. jak unikać zagrożeń wynikających z nieodpowiedzialnej zabawy na śniegu i lodzie. Przestrzegają przed wchodzeniem na lód na zamarzniętych naturalnych akwenach, bo to zawsze jest niebezpieczne. Przekonują dzieci, że bezpiecznym miejscem do ślizgania na lodzie jest tylko specjalnie do tego celu przygotowane lodowisko.

Przypominają, że nie można rzucać śnieżkami w jadące samochody, bo może to doprowadzić do wypadku. Przestrzegają przed zjeżdżaniem sankami ze zbocza wprost na ulicę i podczepianiem sanek do samochodów, co stanowi poważne zagrożenia dla zdrowia, a nawet życia.

W czasie ferii, dzieci z pewnością więcej czasu spędzają w domu korzystając z Internetu. Policjanci ostrzegają przed nawiązywaniem ryzykownych znajomości w sieci, przekazywaniem swoich danych osobowych, czy zdjęć ze swoim wizerunkiem.

Starsi uczniowie dowiadują się o odpowiedzialności karnej za nieodpowiednie zachowanie oraz o tym, jakie zachowanie jest przejawem demoralizacji. Policjanci przestrzegają młodzież przed zażywaniem narkotyków i innych niedozwolonych substancji.

Na spotkaniach z dziećmi i młodzieżą, funkcjonariusze zawsze przypominali też o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mówią m.in. tym jak ważne jest podróżowanie w zapiętych pasach bezpieczeństwa i korzystanie z przejść dla pieszych oraz noszenie odblasków.

Policjanci przypominają tym młodszym ale i starszym dzieciom, że zawsze powinny słuchać rodziców oraz opiekunów i dbać o to, co mają najcenniejsze, czyli własne zdrowie i życie.
Źródło: KPP


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5