Wyzywał policjantów i groził pozbawieniem życia. Grożą mu 3 lata więzienia

2024-01-17 11:30:15(ost. akt: 2024-01-17 11:41:08)

Autor zdjęcia: KMP Gdańsk

Agresywny 30-latek trafił do policyjnej celi, po tym jak po stłuczce znieważył policjantów na służbie, groził im i nie reagował na komendy. Był pod wpływem alkoholu, ale nie dał się zbadać alkomatem. We wtorek usłyszał zarzuty.
W poniedziałek, 15 stycznia przed godz. 13:00 Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach otrzymał zgłoszenie o prawdopodobnie pijanym kierowcy jadącym jedną z ulic Bartoszyc. Policjanci nie zastali mężczyzny we wskazanym miejscu, bo zdążył odjechać pod swój dom.

Tam wjechał w zaparkowany samochód i odjechał, a do domu wrócił pieszo. Policjanci zastali go w mieszkaniu. Wyraźnie czuć było od niego zapach alkoholu. Mężczyzna stanowczo zaprzeczał, że to on kierował VW. Z uwagi na okoliczności konieczne było zatrzymanie 30 – latka i sprawdzenie jego stanu trzeźwości.

Mężczyzna nie zamierzał poddać się badaniu. Groził policjantom pozbawieniem życia chcąc w ten sposób zmusić ich, aby odstąpili od prawnych czynności, a do tego znieważał ich słowami powszechnie uznanymi za obelżywe.

Został zatrzymany. W placówce medycznej pobrano mu krew do badań, a następnie zamknięto w celi.

Następnego dnia, we wtorek 16 stycznia mieszkaniec Bartoszyc usłyszał zarzut przestępstwa znieważenia policjantów i zmuszania ich do zaniechania prawnej czynności. Prokurator oddał go pod policyjny dozór i zakazał wyjazdu z kraju. Za zarzucane mężczyźnie przestępstwo grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Kwestią pozostającą do rozstrzygnięcia pozostaje ustalenie, czy 30 – latek spowodował zdarzenie drogowe i to czy kierował VW z alkoholem w organizmie.

Trwa wyjaśnianie wszystkich okoliczności zdarzenia.

kpp/tom

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5