Górowscy policjanci z nowym radiowozem

2024-01-15 08:33:59(ost. akt: 2024-01-15 08:44:54)

Autor zdjęcia: kpp

KIA Ceed, którą otrzymali policjanci z Górowa Iławeckiego to radiowóz oznakowany według nowych standardów. To pierwszy w powiecie bartoszyckim radiowóz w takich barwach. Dołożyli do niego samorządowcy.
Bezpieczeństwo mieszkańców powiatu bartoszyckiego to nasza wspólna sprawa - z tego założenia wyszli miejscy samorządowcy z Górowa Iławeckiego i Starostwa Powiatowego w Bartoszycach oraz Nadleśniczy z Bartoszyc i Górowa Iławeckiego. Razem wpłacili połowę kwoty potrzebnej na zakup nowego oznakowanego radiowozu. Pozostałą część sfinansowano z budżetu Komendy Głównej Policji.

Oficjalne przekazanie pojazdu miało miejsce w piątek, 12 stycznia. W uroczystości wzięli udział: Starosta Powiatu Bartoszyckiego Jan Nadolny, Wicestarosta Marcin Matejunas, Burmistrz Górowa Iławeckiego Jacek Kostka, Przewodniczący Radny Miejskiej Górowa Iławeckiego Andrzej Kinal i Radny Miejski Maciej Horak, Nadleśniczy Nadleśnictwa Bartoszyce Artur Kurka oraz Leszek Halladin reprezentujący Nadleśniczego Nadleśnictwa Górowo Iławeckie.

Komendant Powiatowy Policji w Bartoszycach insp. Przemysław Fiertek podziękował fundatorom za zaangażowanie w troskę o bezpieczeństwo mieszkańców. Zaznaczył, że bez wsparcia samorządów i Lasów Państwowych zakup nowego radiowozu nie byłby możliwy.

Radiowóz posiada silnik o pojemności 1500 cm3 i 159 koni mechanicznych oraz szereg nowoczesnych systemów przystosowanych do służby w policji. Auto będzie wykorzystywane przez policjantów z Komisariatu Policji w Górowie Iławeckim.

kpp/tom

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5