Bezledy: Cud Świętej Nocy [zdjęcia]

2023-12-28 13:49:41(ost. akt: 2023-12-28 14:01:10)

Autor zdjęcia: Fot. materiały szkoły

W Szkole Podstawowej im. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bezledach przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie wystawili jasełka. — Przenieśliśmy się myślą i sercem do Ziemi Świętej snując głębokie refleksje nad Cudem Świętej Nocy, gdzie w ubogiej stajence narodził się Jezus — pisze o tym wydarzeniu Jolanta Siej.
Jak co roku w Szkole Podstawowej im. 20 Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej w Bezledach w obecności Pani Dyrektor Jadwigi Bloch, wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły, rodziców, dzieci z przedszkola i uczniów klas starszych, rozważaliśmy tajemnicę Bożego Narodzenia.

Przenieśliśmy się myślą i sercem do Ziemi Świętej snując głębokie refleksje nad Cudem Świętej Nocy, gdzie w ubogiej stajence narodził się Jezus.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć wydarzenia z życia nowonarodzonego Dzieciątka, Marii i Józefa, pasterzy, mędrców, aniołów, Heroda, Adama i Ewy.

Uczniowie z wielkim przeżyciem odgrywali swoje role, dbając o prawdziwe przeżycie Tajemnicy Betlejemskiej Nocy, a piękna scenografia pomogła wszystkim w szczególny sposób przeżyć te chwile. Śpiewaliśmy również wspólnie kolędy, a w klasach miało miejsce wigilijne świętowanie.

Bożonarodzeniowe świętowanie wprowadziło nas w rodzinną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia i pozwoliło rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Zbawiciela.
Jolanta Siej


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5