Sukces uczniów "Elizki" w etapie wojewódzkim olimpiady

2023-12-20 12:50:00(ost. akt: 2023-12-20 12:58:50)

Autor zdjęcia: Jarosław Puszko

Czworo uczniów bartoszyckiej "Elizki" uzyskało tytuł laureata etapu wojewódzkiego i awansowało do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się na Uniwersytecie Warszawskim w marcu 2024 r. Trzynastu uzyskało tytuł finalisty etapu wojewódzkiego.
Etap wojewódzki Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności odbył się 15 grudnia 2023 r. na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Składał się z testu obejmującego 40 pytań.

Laureatami etapu wojewódzkiego olimpiady zostali: Sonia Suszko, Julita Pycka, Julia Piechota, Olaf Pawłowski.

Tytuł finalisty etapu wojewódzkiego uzyskali: Julia Gadomska, Maja Segieda, Zuzanna Rafalska, Wiktoria Żylińska,Wiktoria Matyjaszek, Aleksander Surma, Igor Ostapkiewicz, Roksana Czajkowska, Natalia Maksymik, Milena Siergiej, Julia Rakowska, Anna Suszycka, Joanna Pakuła.
Uczniów przygotowywał Jarosław Puszko.

Głównym organizatorem olimpiady jest Uniwersytet Warszawski we współpracy z Biurem Bezpieczeństwa Narodowego, Agencją Wywiadu oraz Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

— Dziękujemy naszej wspaniałej młodzieży za poświęcony czas i godne reprezentowanie szkoły. Dziękujemy również p. Alicji Lemiesz Dyrektorowi Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bartoszycach za udostępnienie autobusu na wyjazd — powiedział Jarosław Puszko.
Informacja ZSP2

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5