Nasi karatecy na Pucharze Polski

2023-12-21 10:00:00(ost. akt: 2023-12-21 10:22:09)

Autor zdjęcia: Materiały Klubu

Dobrze zaprezentowali się na XXXIX Pucharze Polski Karate Kyokushin w Katowicach zawodnicy Bartoszyckiego Klubu Karate Kyokushin. Złoty medal w swojej kategorii wywalczył Dominik Klimek, a Dawid Klimek zdobył medal brązowy.
W sobotę 16 grudnia w Katowicach odbył się XXXIX Puchar Polski Karate Kyokushin, w którym uczestniczyło 380 zawodników i zawodniczek z 80 klubów z całego kraju w kategorii Młodzików, Juniorów i Seniorów.

Nie mogło zabraknąć przedstawicieli Bartoszyckiego Klubu Karate Kyokushin, którzy mocno zaakcentowali swoją obecność.

Złoty medal w kategorii Junior Młodszy +75 kg w pięknym stylu wywalczył Dominik Klimek. Natomiast Dawid Klimek w kategorii Młodzików +60 kg zdobył brązowy krążek. Blisko do strefy medalowej miała Amelia Wojciechowicz w kategorii Junior +60 kg i Wiktor Mrówka w Młodzikach +60kg, którzy swoje walki zakończyli na piątym miejscu.

— Puchar Polski to najliczniej obsadzona impreza Polskiego Związku Karate, więc i o medale bardzo trudno komentuje sensei Andrzej Litwin. — Te trzy, które zasiliły nasz dorobek to duży sukces zawodników, trenerów akcentujący nieustanną pracę do końca roku. Swoją drogą nie będzie dużo czasu na świętowanie, ponieważ po zimowym obozie czekają nas ważne, kolejne starty i mam nadzieję, że 2024 rok, będzie również obfity w medale.