Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

„ In Nature we Learn”

W ostatnim tygodniu maja Szkoła Podstawowa w Windzie będzie gospodarzem spotkania nauczycieli z 5 państw europejskich w ramach projektu „ In Nature we Learn” realizowanego w programie Erasmus+

W ostatnim tygodniu maja Szkoła Podstawowa w Windzie będzie gospodarzem spotkania nauczycieli z 5 państw europejskich w ramach projektu „ In Nature we Learn” realizowanego w programie Erasmus+ finansowanym przez Unię Europejską
w dziedzinie edukacji i szkoleń na lata 2014-2020
. Będzie to 3. etap realizacji projektu trwającego od września 2018 r., w którym jednym z partnerów jest placówka z Gminy Barciany.
W listopadzie 2018 r. pięcioosobowa grupa nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Windzie przebywała w Turcji z pierwszą wizytą studyjną, podczas której miedzy innymi omówiono aktualne trendy na każdym poziomie edukacyjnym związane z działaniami w przestrzeni naturalnej jako istotnej części pracy dydaktyczno - wychowawczej.
Natomiast w marcu nauczyciele z Polski, Hiszpanii, Macedonii, Turcji i Grecji spotkali się w Atenach, by w jednej ze szkół podczas pięciodniowej wizyty obserwować zajęcia o charakterze matematycznym odbywające się z wykorzystaniem przestrzeni naturalnej. Sprzyjała temu doskonała lokalizacja prywatnej szkoły podstawowej DES, znajdującej się na przedmieściu Aten, na wzgórzu o powierzchni 20 akrów, a ponadto wyjątkowa baza, mianowicie w placówce realizowane są liczne projekty środowiskowe, uprawia się warzywa i owoce, hoduje króliki, kury, kozy i osły. W trakcie wizyty nauczyciele wymieniali się doświadczeniami, prezentowali projekty matematyczno- przyrodnicze realizowane przez poszczególne placówki z uwzględnieniem różnic kulturowych i specyfiki polityki oświatowej w rodzimych krajach.
W maju podczas wizyty w Polsce grupy projektowe będą obserwowały zajęcia kształcenia językowego zarówno w języku ojczystym jak i angielskim prowadzone przez nauczycieli Szkoły Podstawowej w Windzie, a także zaprezentują scenariusze zajęć odbytych w szkołach uczestniczących w projekcie „ In Nature we Learn”.
Placówka z Gminy Barciany jest w trakcie przygotowań się do przyjęcia tak niecodziennych gości.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Szkoła Podstawowa w Windzie oraz opublikowany na portalu Barciany: „ In Nature we Learn”
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5