Zimowe dokarmianie zwierząt leśnych

2018-03-02 07:55:24 (ost. akt: 2018-03-02 08:23:49)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Windzie

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Windzie wraz z myśliwymi Koła Łowieckiego „Kaczor" w Kętrzynie zorganizowali kolejną akcję zimowego dokarmiania zwierząt leśnych.
Trzeba przyznać, że jak co roku nie zawiedliśmy i zgromadziliśmy znaczną ilość pokarmu w różnorodnej postaci: siano, zboże, ziemniaki, marchew, buraki, słonecznik, chleb.

Trafiliśmy doskonale, bowiem teraz, gdy nadeszły tak niskie temperatury, nasza pomoc zwierzętom leśnym okazała się niezbędna. Naszym przewodnikiem po lesie był Andrzej Turek, Łowczy Koła Łowieckiego, który opowiedział nam, że wykładając karmę pomagamy zwierzętom przetrwać najtrudniejszy okres, kiedy pokarm naturalny jest trudno dostępny i jest go mniej, a karma dostarczana zwierzynie jest tylko uzupełnieniem codziennej diety, nie zaś jej podstawą. Z ogromną ciekawością słuchaliśmy Pana Łowczego i z jeszcze większym zaangażowaniem wykładaliśmy pokarm w paśnikach.

Następnie czekała na nas niespodzianka w postaci ogniska w ostoi myśliwych oraz nagroda, której się zupełnie nie spodziewaliśmy, bowiem za wieloletnią pomoc zwierzętom zimą otrzymaliśmy w podziękowaniu puchar z następującym grawerunkiem: ”W podziękowaniu za wieloletnią i troskliwą opiekę nad zwierzyną leśną – dzieciom i wychowawcom Szkoły Podstawowej w Windzie Myśliwi Koła Łowieckiego Kaczor w Kętrzynie.”
Ogromnie dziękujemy myśliwym za wspólnie spędzony dzień, niezapomniane przeżycia oraz możliwość czerpania wiedzy o lesie u samego źródła.

SP Winda


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij.

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SPWinda

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5