Najciekawsze dotacje dostępne w październiku

2023-10-03 06:55:01(ost. akt: 2023-10-03 06:56:01)

Autor zdjęcia: Pixabay

W tym miesiącu MŚP staną w szranki o granty m.in. na podbój nowych rynków, prace B+R, innowacje przyjazne środowisku i rozwój działalności gospodarczej - podaje wtorkowy "Puls Biznesu".

Jak podkreśla gazeta, "w październikowej ofercie krajowych programów nie brakuje ciekawych opcji na pozyskanie dofinansowania m.in. dla przedsiębiorców, którzy myślą o ekspansji zagranicznej, prowadzeniu projektów badawczych i wdrażaniu modeli biznesowych wpisujących się w nurt gospodarki o obiegu zamkniętym". "Natomiast programy regionalne przewidują wsparcie dla przedsiębiorców zarówno w postaci dotacji, jak i usług świadczonych przez instytucje otoczenia biznesu" - dodaje.

Dziennik informuje, że "jeszcze w tym miesiącu przedstawiciele centrów innowacji, transferu technologii i inkubatorów technologicznych będą mogli starać się o dofinansowanie, które docelowo pomoże młodym spółkom zweryfikować pomysły biznesowe". "W puli konkursu +Laboratorium Innowatora+ z działania 2.27 programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) jest 14 mln zł. Beneficjenci zrealizują programy wsparcia innowacyjnych pomysłów biznesowych przeznaczone dla start-upów lub osób chcących założyć własny biznes. Dotacje pokryją 100 proc. kosztów kwalifikowanych projektu - m.in. wynagrodzeń członków zespołów projektowych oraz usług prawnych i doradczych" - czytamy.

"PB" zwraca uwagę, że "już w połowie października przedsiębiorcy, którzy chcą zaistnieć na zagranicznych rynkach, będą mogli stanąć w szranki o ułatwiające to granty". "Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła konkurs dotacyjny +Promocja marki innowacyjnych MŚP+ z działania 2.25 FENG. Przyszli beneficjenci muszą działać w sektorach gospodarczych wskazanych w ogłoszeniu o naborze. Ponadto powinni prowadzić działalność eksportową i wykazać przychody netto ze sprzedaży towarów i usług za kolejne dwa lata obrachunkowe w okresie poprzedzającym rok złożenia wniosku o dofinansowanie. W puli jest 155 mln zł" - wyjaśnia. (PAP)

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5