Szybkie odświeżanie ubrań - czy ta funkcja jest przydatna?

2023-08-24 09:57:09(ost. akt: 2023-08-24 18:03:25)   Artykuł sponsorowany
Spieszysz się i chcesz szybko odświeżyć ubrania, a niekoniecznie je prać? Skorzystaj z odpowiedniej funkcji w nowoczesnych pralkach! Dzięki parze wodnej pozbędziesz się zagnieceń i zapachów, którymi mogły przesiąknąć twoje ubrania. Zobacz, w jakich modelach możesz liczyć na takie rozwiązanie!
Funkcja odświeżania ubrań - jak działa?
W twojej pracy obowiązuje dress code lub ze względu na temperaturę za oknem często korzystasz z określonego zestawu ubrań? Jeśli nie są zabrudzone lub poplamione, możesz pominąć pełen cykl prania, decydując się na ich odświeżenie. Funkcja ta działa różnie w różnego rodzaju pralkach. Znajdziesz ją w najlepiej ocenianych modelach czołowych producentów. Może mieć różne nazwy, np. zawierające słowo refresh. Aby ustawić odświeżanie ubrań, wypełnij pralkę odzieżą - pamiętaj, by nie było jej zbyt dużo - tylko wtedy cały proces będzie skuteczny. Zrezygnuj z wypełniania urządzenia aż do maksymalnej pojemności. Ile kilogramów ubrań można odświeżyć? Sprawdź w instrukcji obsługi twojej pralki. Odświeżenie oznacza zwykle poddawanie ubrań intensywnemu działaniu pary wodnej. To doskonałe rozwiązanie, które pomaga pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, a także - wygładzić zagniecenia powstałe przez cały dzień noszenia ubrania. Gdy wyjmiesz odzież z pralki, będzie przyjemna w dotyku i bez żadnych drażniących zapachów.

Czy funkcja odświeżania ubrań zastąpi pranie?
Omawiana funkcja jest przyjemnym dodatkiem, nie zastąpi jednak regularnego prania ubrań. Pamiętaj, że zabrudzenia mogą wnikać głęboko w strukturę tkaniny - tutaj przyda się wybór odpowiedniego programu, najlepiej dostosowanego do twoich potrzeb. Jeśli masz inteligentną pralkę, urządzenie pomoże dobrać optymalne parametry prania, które połączą energooszczędne podejście z troską o delikatny materiał i kolor. Spieszysz się? Skorzystaj z programu szybkiego! Praktycznie wszyscy producenci, na przykład Electrolux, oferują szereg programów, dzięki którym wypierzesz swoje ubrania, nie czekając. Bardziej uporczywe plamy będą potrzebowały wprawdzie specjalnego traktowania, jednak jeśli zależy ci na pozbyciu się drobnych zabrudzeń, trudno o lepsze rozwiązanie! Możesz korzystać z niego chętnie zwłaszcza latem, gdy pranie szybko wyschnie na
balkonie.

Nowoczesna pralka - jakie ma funkcje?
Wiesz już, że w nowoczesnej pralce znajdziesz innowacyjne rozwiązania, jak funkcję odświeżania ubrań. Jakie są inne przydatne opcje? Spójrz na świetnie ocenianą pralkę ELECTROLUX EW7FN349PSP SteamCare 700 za ok. 3200 zł. System SensiCare dostosowuje czas trwania programu do wielkości wsadu - wszystko po to, by zaoszczędzić wodę i energię elektryczną. Z kolei czujniki systemu AutoDose precyzyjnie określają, ile detergentu jest potrzebne, by osiągnąć najlepsze efekty prania. Inne często pojawiające się w nowoczesnych urządzeniach opcje to TimeManager - czyli możliwość zaplanowania w godzinach, które ci najbardziej odpowiadają, a także przycisk Start/Pauza - po to, by dołożyć do bębna zapomniane elementy garderoby. Chcesz poznać więcej zaawansowanych sprzętów? Przeanalizuj szczegółowo specyfikacje techniczne urządzeń, które wpadły ci w oko. Sprawdź też recenzje użytkowników - to wartościowe źródło informacji o tym, jak konkretne modele sprawdzają się w praktyce - szczególnie już jakiś czas po zakupie. Jakie marki warto rozważyć? Sprawdź pralki Electrolux w sklepie MediaMarkt - znajdziesz innowacyjne rozwiązania dostosowane do twojego budżetu!

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5