Spotkanie z Heleną Norowicz w Baniach Mazurskich

2015-11-12 10:40:42 (ost. akt: 2015-11-12 10:43:51)

Autor zdjęcia: Archiwum biblioteki

5 listopada 2015 r. po raz czwarty spotkaliśmy się z seniorami w Gminnej Bibliotece Publicznej w Baniach Mazurskich w ramach projektu akcja e-motywacja.
Było to kolejne bardzo ciekawe i inspirujące spotkanie, skłaniające do podejmowania wszelkiej aktywności wśród seniorów.

Pozytywnym tego przykładem jest osoba Heleny Norowicz, która mimo swego wieku (81 lat) wciąż tryska energią i udziela się zawodowo w modelingu. Seniorki obecne na spotkaniu były pełne podziwu dla pani Heleny, że zachowała tak wspaniałą sylwetkę i pogodę ducha. Zrozumiały, że uczucie radości nie wynika tylko i wyłącznie z realizowania rzeczy wielkich i wzniosłych - radość daje nam spełnienie oczekiwań względem własnej osoby w zwykłych sprawach codziennego życia.

Myślę, że obecne na spotkaniu osoby bardziej uwierzyły w siebie, w swoje możliwości i potrzebę podejmowania aktywności na różnych płaszczyznach.

— Porady, które dziś usłyszałam, udowadniają mi, że mimo wieku można czuć się dobrze. Można też naśladować pozytywne działania innych. Było miło — mówi jedna z uczestniczek.
— Spotkanie było bardzo zachęcające do podejmowania aktywności, organizowania różnego rodzaju spotkań i udzielania się dla innych — dodaje inna uczestniczka. — Należałoby bardziej rozpropagować takie spotkania, ponieważ są ciekawe.

Inna pani podsumowała, że uwagii Heleny Norowicz należy przyjąć do siebie i zacząć realizować w codziennym życiu.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5