Stolarz chce mieć zakład, 
władze bronią komórek

2013-05-31 12:43:22 (ost. akt: 2013-05-31 12:58:28)

Autor zdjęcia: Wiesława Witos

Lucjan Żebrowski, mieszkaniec Zalewa, skarży się na zalewski samorząd. — Nie chcą mi sprzedać część gruntu — mówi. — Przez to moje i syna przedsiębiorstwo nie może się rozwijać. Tak nasz burmistrz i nasi radni dbają o swoich przedsiębiorców.
Grunty, których część chce kupić pan Lucjan, sąsiadują z jego działką. Chęć zakupu wydzielonej części nieruchomości położonej w Zalewie przy ulicy Traugutta zgłosił w ubiegłym roku. Spotkał się jednak z odmową zalewskich władz.

— Chciałem ten teren przeznaczyć na inwestycję umożliwiającą rozwój przedsiębiorstwa mojego syna Tomasza — opowiada Lucjan Żebrowski. — Prowadzimy z synem firmę stolarską i chcieliśmy ją powiększyć. Niestety, gmina nie chce nam tego gruntu sprzedać.

— Sprawa sprzedaży części nieruchomości sąsiadującej z panem Lucjanem Żebrowskim ma już prawie 10-letnią historię — mówi Marek Żyliński, burmistrz Zalewa. — Kolejne składy rad miejskich i kolejni burmistrzowie nie rozwiązali tego problemu zgodnie z życzeniem pana Lucjana Żebrowskiego. Rodziny zamieszkałe w budynku przy ul. Traugutta nr 5 przedmiotowy grunt wraz z szopkami gospodarczymi użytkują od kilkudziesięciu lat i kategorycznie nie wyrażają zgody na podział geodezyjny działki według życzenia pana Żebrowskiego, a tym bardziej na prowadzenie tego typu działalności gospodarczej emitującej hałas i zapylenie.

Więcej na ten temat w "Gazecie Morąskiej".

Wiesława Witos
w.witos@gazetaolsztynska.pl


Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. czytelnik #1105819 | 178.36.*.* 6 cze 2013 19:44

  pan poniżej albo nie zna tych ludzi których nazywa biedakami albo nie zna definicji biedy.. bo biednymi nie są ludzie kupujący nowe mieszkanie na terenie Zalewa czy rodzina w której dzieci ( mające po 30 - 50 lat ) uważają ze weekend trwa od Piątku do Wtorku często spożywają alkohol w dużych ilościach balangują zawsze gdy jest czy nie ma do tego okazji przykładem mogą być częste interwencje policji o bójki między nimi, mają na papierosy nie pracują bo im się nie chce bo po co skoro gmina ich wspiera jeszcze opieka pomaga daje żywność więc czego chcieć. Biedną osobą to może być np. kobieta pracująca samotnie wychowująca 5 dzieci z rentą po zmarłym mężu nie mająca na wodę i jedzenie i nie mająca pomocy od innych lub małżeństwo mające dzieci pracujące mało zarabiające i nie mające na czynsz bo niestety żywność nie jest tania . Lecz nasz urząd a nawet rząd wspiera nie pracująchych, leniwych i nazywa się ich biednymi!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. zalewiak #1105396 | 185.16.*.* 6 cze 2013 11:00

   a pan Lucjan niech zakład rozszerzy na tam gdzie ma sad a nie biedakom zabiera szopki

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Do wszystkich #1102731 | 83.9.*.* 3 cze 2013 15:19

    Ciekawi mnie ile w burmistrzu jest lokalnego patriotyzmu,a ile wyrachowania w szerokim rozumieniu tego słowa?

    odpowiedz na ten komentarz

   2. czytelnik #1101805 | 77.254.*.* 2 cze 2013 13:41

    Burmistrz chce sprzedać na raty najemcom którzy nie mają na wodę ( gdyż mają odciętą za długi ) nie płacą za mieszkanie od kilkunastu a nawet od kilkudziesięciu lat a znajdą pieniądze na spłacanie ziemi na raty!!! od kiedy zakład stolarski powoduje tyle hałasu i pyłków, zakład pracuje do godziny 17 a cisza nocna jest od 22 godziny więc komu to by przeszkadzało chyba ludziom którzy śpią całe dnie. Z tego co wiem to w zakładzie jest wyciąg do trocin więc o pyłkach to można zapomnieć. Burmistrz to niech się pochwali plaża w Pozortach bo zachwalał że plaże zrobił a tam jest tylko wysypana sterta ziemi i tyle a za nią są trzciny i na to poszło 30 tyś. zł na wysypanie kilku wywrotek ziemi. Pewnie ponad połowa mieszkańców Zalewa nawet nie wie że Zalewo a dokładnie gmina podkreślę BURMISTRZ wyprzedał całą linie brzegową Zalewa!!!! oraz sprzedał plaże więc mieszkańcy Zalewa zapomnijcie o plaży Zalewskiej chyba że ktoś kto kupił ją zrobi i będzie pobieraj za kąpielisko pieniądze o tych co będą chcieli poleżeć na plaży. LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ musimy coś zrobić bo burmistrz sprzeda Zalewo za grosze i następny burmistrz będzie miał tylko część Zalewa.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5