Zarządzaj kontemW tym miejscu możesz zarządzać swoim kontem.

Kampania ruszyła pełną parą

W Wydminach kampania wyborcza przed wyborami parlamentarnymi ruszyła pełną parą.

Jeżeli w Gminie Wydminy w wyborach byłaby 100% frekwencja (co jest nieprawdopodobne) to można tu uzyskać około 5300 głosów. Mimo tak niewielkiej liczby głosów do zdobycia w Gminie Wydminy już od tygodni wiszą banery z twarzami polityków. Przygotowania do październikowych wyborów parlamentarnych zaczęły się jeszcze w lipcu. Dominują banery Urszuli Pasławskiej z PSL. Lokalni działacze (np. Radosław Król czy Franciszek Pawłowski) na pewno chcą się zrehabilitować po porażce Adama Jarubasa w wyborach prezydenckich. W Gminie Wydminy zdobył on zaledwie 32 głosy. To wynik słaby zważywszy na to że w wyborach samorządowych członkowie PSL triumfowali zarówno na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Twarz Urszuli Pasławskiej wita nas na wjeździe do Wydmin, w centrum, na plażach...
Pojawił się też baner z Pawłem Papke, parlamentarzystą PO. Platforma w Wydminach powinna być spokojna o wynik, bo Bronisław Komorowski, wywodzący się przecież z tego ugrupowania w obu turach majowych wyborów prezydenckich zwyciężył z Andrzejem Dudą. Ale lokalni działacze PO (np. Paweł Grądzki czy Monika Łępicka-Gij) zapewne wolą dmuchać na zimne i nie dopuścić by ogólnopolski trend niechęci do rządzącego ugrupowania zagościł również w Wydminach.
Smutny jest jednak fakt, że o referendum, które odbędzie się już za 3 tygodnie nie informuje w Wydminach ani jeden plakat czy baner. Ważniejsze wydają się być wybory parlamentarne, a referendum jest przemilczane.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Karol Szczuka
Oceń artykuł:

(0)

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5