Piłkarska Kadra Czeka na dziewczyny z Wydmin

2015-06-23 13:17:17 (ost. akt: 2015-06-23 13:21:37)
W poniedziałek 22 czerwca piłkarki z Wydmin zwyciężyły w finale wojewódzkim turnieju Piłkarska Kadra Czeka, zapewniając sobie awans do Finału Krajowego.
Gospodarzem rozgrywek były miasto i gmina Ostróda. O tytule mistrza województwa warmińsko-mazurskiego decydowały trzy spotkania rozgrywane między zespołami Janowiec Kościelny, Futbolistki ZSO Wydminy i Gimnazjum Durąg.

W swoim pierwszym meczu Futbolistki ZSO Wydminy zmierzyły się z faworyzowanym Janowcem Kościelnym. Od początku meczu wydminianki miały duży problem z wyjściem z własnej połowy. Rywalki z Janowca okupowały bramkę Patrycji Kuźmińskiej.

Udane interwencje obrończyń z Wydmin przeplatały się z niecelnymi strzałami zespołu z Janowca Kościelnego. Mimo nieustającego naporu Janowca to Futbolistki ZSO Wydminy zadały decydujący cios.

Po jednej z kontr Monika Stefaniak prostopadłym podaniem obsłużyła Julię Kolendo. Ta z dużym spokojem wykorzystała moment zagapienia linii obrony przeciwniczek i strzałem w krótki róg bramki ustanowiła wynik spotkania na 1:0 dla Wydmin. „

— Janowiec Kościelny mimo wielu sytuacji nie zdołał strzelić nam bramki— podkreślają wydminianki.— My mieliśmy jedną sytuację i ją wykorzystaliśmy. Z przebiegu spotkania lepszym zespołem były dziewczyny z Janowca, ale wygrywa ten, kto strzela więcej bramek.


W trzecim meczu turnieju gimnazjalistki z Wydmin spotkały się z rówieśniczkami z Durąga. Pewna gra Futbolistek ZSO Wydminy dała im zasłużone zwycięstwo 2:0. Bramki dla Wydmin strzeliły Monika Stefaniak i Zofia Warszewska. Na wyróżnienie zasłużyła cała linia obrony. Milena Samiła, Magdalena Romanowska, Zuzanna Zabielska i kapitan zespołu Zuzanna Osinka skutecznie rozbijały ataki rywalek. Po końcowym gwizdku Futbolistki świętowały awans do Finału Krajowego, który odbędzie się w dniach 1-7 sierpnia w Prószkowie koło Opola.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5