Prawdziwie leśny bieg!

2013-08-26 16:19:33 (ost. akt: 2013-08-26 16:26:25)
Lubisz rozglądać się po świecie w trakcie biegania, czuć pod stopami prawdziwą ziemię, piach czy ściółkę, słyszeć wiatr szumiący w koronach drzew? Świetnie! Już dziś zapisz się na II Bieg Leśnika, który odbędzie się w sobotę 7 września 2013 roku w Nadleśnictwie Wielbark.
Liczący 10 km bieg rozpocznie się i zakończy przy leśniczówce Wielbark, 3 km od miejscowości o tej samej nazwie, na obrzeżu zwartego kompleksu leśnego należącego do obszaru sieci Natura 2000 - Puszcza Napiwodzko-Ramucka. Biegacze mogą tu do woli cieszyć zmysły urodą rozległych borów, a co sprytniejsi być może dadzą nawet radę nazbierać grzybów, z których obfitości słyną tutejsze lasy.

W I edycji biegu wystartowało 116 osób z całego regionu. To ich opinie zachęciły nas do organizacji biegu także w tym roku i do wprowadzenia pewnych ulepszeń – np. elektronicznego pomiaru czasu – podkreśla Robert Krawczyk z Nadleśnictwa Wielbark. Na mecie na zawodników będzie czekać będzie czekać pamiątkowy medal i posiłek regeneracyjny.

Wszelkie informacje, mapy, regulamin oraz link do zapisów znajdują się na stronie Nadleśnictwa Wielbark: www.wielbark.olsztyn.lasy.gov.pl

Bieg odbędzie się pod patronatem cyklu zBiegiemNatury. To zawody i biegowe spotkania z trenerami, które odbywają się w całej Polsce, m.in. w Olsztynie. Zapraszamy do odwiedzania strony akcji www.zbiegiemnatury.pl.

Do zobaczenia na starcie!

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5