Rusza policyjna akcja Znicz 2019. Uwaga na zmiany w organizacji ruchu

2019-10-31 10:00:00(ost. akt: 2019-10-31 10:24:50)
W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych możemy spodziewać się znacznego wzrostu natężenia ruchu na drogach dojazdowych do cmentarzy. Jak co roku policjanci rozpoczną akcję "Znicz", która potrwa od 31 października do 3 listopada.
Przed nami Dzień Wszystkich Świętych. To szczególny, pełen zadumy czas, kiedy wspominamy tych, którzy odeszli. Wiele osób pokona setki kilometrów, by zapalić znicz na grobach swych bliskich. To również czas, kiedy znacznie wzrasta natężenie ruchu na drogach dojazdowych do cmentarzy. Jak można się domyślić, o kolizje i zatamowanie ruchu nietrudno. Tradycyjnie w tym czasie policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem na drogach naszego regionu podczas akcji "Znicz", która w tym roku trwa od 31 października do 3 listopada.

— Od najbliższego czwartku (31 października) do niedzieli (3 listopada) na głównych trasach województwa, drogach dojazdowych do miast, w okolicach wszystkich cmentarzy, policjanci drogówki wspomagani przez innych funkcjonariuszy będą dbali o bezpieczeństwo użytkowników dróg — czytamy na stronie węgorzewskiej policji. — Funkcjonariusze pomogą wszystkim bezpiecznie spędzić ten szczególny czas. Pokierują ruchem, rozładują tworzące się zatory drogowe. Pomogą, poinformują i zadbają o to, by na drogach naszego województwa było bezpiecznie.

Policjanci ostrzegają, że będą też reagować na wszelkie naruszenia prawa w ruchu drogowym. Swoją uwagę skupią na przekraczaniu dozwolonej prędkości oraz niedostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze, jednak to nie wszystko.
— Takie zachowania jak nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, utrudnianie lub tamowanie ruchu, niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i fotelików dla dzieci, kierowanie pojazdem bez włączonych świateł mijania lub do jazdy dziennej czy przewożenie większej niż dopuszczalna liczby osób w pojazdach mogą być przyczyną wielu zdarzeń drogowych — przypominają. — Będziemy wyciągać konsekwencje za łamanie przepisów prawa, kontrolować stan trzeźwości użytkowników ruchu oraz przyjrzymy się relacjom kierowca-pieszy.
Zanim wyruszymy na groby naszych bliskich, sprawdźmy jakie zmiany w organizacji ruchu drogowego obowiązują na terenie naszego powiatu.

UWAGA! ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU DROGOWEGO

• Na drodze krajowej nr 63 – w Węgorzewie na ul. Armii Krajowej (rejon cmentarza), od skrzyżowania z ulicą Turystyczną do skrzyżowania z ulicą Zamkową – wprowadzony zostaje zakaz zatrzymywania się i postoju.
• Ul. Turystyczna – bezpośrednio przy cmentarzu – funkcjonować będzie jako droga jednokierunkowa.
• W miejscowości Węgielsztyn - od cmentarza w kierunku wiaduktu – obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się i postoju po obu stronach jezdni.
(mk)

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5