Mundurowa integracja na 5+

2019-10-03 14:00:00(ost. akt: 2019-10-03 10:59:09)

Autor zdjęcia: wt

Nic tak nie integruje ludzi, jak wspólne działania. Przekonali się o tym węgorzewscy licealiści z klas mundurowych. Zawody, wojskowa musztra, wspólne gry i zabawy pozwoliły uczniom lepiej się poznać i aktywnie spędzić czas.
We wrześniu reprezentacja węgorzewskiego liceum z klas mundurowych IC i IZ rywalizowała z innymi szkołami w Centrum Straży Granicznej w Kętrzynie w ramach zawodów „Jak najlepsi w straży granicznej”. Na rozpoczęciu uczniów przywitał Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki oraz Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej płk. SG Robert Inglot. Konkurencje takie jak sztafeta 4x400 metrów, tor sprawnościowy na czas rowerem, strzelanie z broni pneumatycznej, test wiedzy, tor sprawnościowy w hali sportowej, były prawdziwym polem do popisu dla naszych uczniów.

Licealiści byli niepokonani w jeździe rowerem. Jak sami przyznają – jak na pierwszy raz poszło im dobrze, ale za rok z pewnością stawią się na najwyższym miejscu podium.
— Te zawody pokazały nam, że możemy na siebie liczyć i choć jak na pierwszy raz było dobrze, za rok damy z siebie jeszcze więcej — stwierdziła grupa zawodników z LO.
— Było bardzo fajnie, dzięki zawodom mogliśmy się sprawdzić w wielu konkurencjach — dodają uczniowie.

Zawody stanowiły doskonały wstęp do zajęć integracyjnych obu pierwszych klas mundurowych IC i IŻ, które odbyły się w dniach 18-20 września w ośrodku „Piękny Brzeg”. Integrację rozpoczęła musztra w 11. Mazurskim Pułku Artylerii w Węgorzewie. Zajęcia urozmaiciło spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie, na których uczniowie przypomnieli sobie zasady pierwszej pomocy oraz reguły zachowania bezpieczeństwa w różnych sytuacjach. Dzięki zajęciom przygotowanym przez szkolnych pedagogów uczniowie mogli lepiej się poznać, współpracować w grupie i dobrze się bawić. Wspólny obóz zakończył się ogniskiem z kiełbaskami.

— Wspólne gry i zabawy pozwoliły nam się nawzajem poznać — wspominają dziewczyny.
— Mamy nadzieję, że będzie jeszcze okazja do takiego spędzenia czasu — dodaje jedna z uczestniczek.
(J K, WG 2C)


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5