"Nie Kiepuj Do Wody", przyjdź na festiwal!

2019-09-27 09:00:00(ost. akt: 2019-09-27 09:56:07)

Autor zdjęcia: Materiały promocyjne organizatorów

Już dziś (piątek) o godzinie 19.30 w Sztynorcie odbędzie się druga edycja festiwalu muzycznego "Nie Kiepuj Do Wody" - music festival. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich do udziału w wydarzeniu.
— Impreza ma na celu zwrócenie uwagi na wpływ ludzi na środowisko naturalne, ze szczególnym uwzględnieniem wody – tego, co wyróżnia Krainę Wielkich Jezior Mazurskich w skali naszego kraju i Europy — tłumaczy Dobrochna Nowak ze Stowarzyszenia Żeglarskiego "Wiatrowskaz". — Na "Nie Kiepuj Do Wody – music festival" zapraszamy w tym roku do portu Sztynort ,gdzie wybrzmią nuty reagge, rocka i bluesa.

Na scenie pojawi się m.in. Bartek Grzanek Trio z frontmanem znanym z telewizyjnego programu The Voice of Poland, Dubrising zapraszającym do zabawy w jamajskich klimatach oraz Kuba Kęsy – wokalista i gitarzysta chętnie eksperymentujący z różnymi stylami, pozostający jednak w klimatach rocka i bluesa. Rozpoczęcie imprezy planowane jest na godzinę 19.30, a wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

— Co roku tysiące turystów spędza urlop na terenie Wielkich Jezior Mazurskich, nie zastanawiając się nawet jak ich pobyt wpływa na unikatową przyrodę tego obszaru — tłumaczą organizatorzy. — A wystarczą małe zmiany w codziennych przyzwyczajeniach, by zmniejszyć antropopresję i zachować niepowtarzalną lokalną przyrodę. Stowarzyszenie Żeglarskie "Wiatrowskaz" na przykładzie przykładowego "kiepa" - niedopałka papierosa zwraca uwagę na codziennie zmiany. Poprzez organizację wydarzenia kulturalnego, jakim jest festiwal muzyczny, chce budować świadomość ekologiczną zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców.

Przy okazji wydarzenia możliwe będzie poznanie historii Sztynortu. Między innymi w festiwalowy piątek swoje drzwi otworzy Pałac Lehndorffów, a spacer z przewodnikiem przybliży bujne dzieje tego miejsca. Szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie: www.wiatrowskaz.pl.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5