To już pewne! Nowe "erki" zastąpią wysłużone karetki

2019-09-23 11:00:00(ost. akt: 2019-09-24 14:23:13)

Autor zdjęcia: FB/Artur Chojecki

To już pewne. Dwa zespoły pogotowia ratunkowego z powiatu węgorzewskiego, w razie potrzeby, ruszą na pomoc nowiutkimi karetkami. Ministerstwo Zdrowia wsparło finansowo szpital, a władze powiatu i wojewoda podpisały stosowną umowę.
PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Wyjadą (z) nowymi karetkami

— Razem z wiceministrem Sławomirem Gadomskim odwiedziliśmy Węgorzewo, aby przekazać promesy dla Szpitala Powiatowego w Węgorzewie — poinformował Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski.
Cieszą zatem informacje, które na swoim facebookowym profilu zamieścił Mariusz Fatyga, wicestarosta węgorzewski:

„Wczoraj przekazanie wozu bojowego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Pozezdrzu, dzisiaj podpisanie umowy na dofinansowanie zakupu dwóch karetek dla naszego szpitala powiatowego. Kolejny sukces powiatu węgorzewskiego i kolejna piątka przybita z Arturem Chojeckim Wojewodą Warmińsko-Mazurskim” – napisał przedstawiciel miejscowego starostwa.

— Do Mazurskiego Centrum Zdrowia Szpitala Powiatowego w Węgorzewie jeszcze w tym roku powinny trafić dwa ambulanse na potrzeby zespołów ratownictwa medycznego zakupione ze środków Ministerstwa Zdrowia — poinformował nas Mariusz Fatyga. — Dotacja na zakup ambulansów wynosi 800 tysięcy złotych.

Co ciekawe, Szpital Powiatowy w Węgorzewie jest jednym z ośmiu szpitali w województwie warmińsko-mazurskim, który otrzymał pieniądze na zakup karetek. Oprócz szpitala w Węgorzewie dotacje otrzymały szpitale i Zespoły Opieki Zdrowotnej w Iławie, Piszu, Morągu, Bartoszycach, Lidzbarku Warmińskim, Szczytnie i Dobrym Mieście.

Więcej informacji już w nadchodzącym wydaniu "Węgorzewskiego Tygodnia"

(raz)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5