Magic of Y patronem licealnej klasy

2019-09-08 10:00:00(ost. akt: 2019-09-05 18:04:52)

Autor zdjęcia: Krzysztof Sauter

To już nie te czasy, gdzie podziwia się tylko pisarzy, aktorów, muzyków. Do tego zacnego grona dołączyli youtuberzy — artystyści, którzy tworzą w internetowej sieci. Przykładem tego jest nowatorska tzw. klasa mediowa, która powstała w LO.
Nie Einstein, nie Mróz, nawet nie Lewandowski… ale „Y”, czyli… „Polski Magik Gwiazd", nowoczesny iluzjonista, mentalista, autor książki "13 kroków by stać się magicznym’” został patronem nowo powstałego profilu w węgorzewskim LO. Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Zaruskiego idą z duchem czasu i za swoich patronów wybierają znanych youtuberów. Starsze pokolenie to może dziwić, ale wybór padł nieprzypadkowo. Jak czytamy w opisie „Y” – bo taki pseudonim obrał sobie ten internatowy artysta – urodził się w Węgorzewie, wychowywał w Trójmieście, a obecnie mieszka w Warszawie.

W 2012 roku był półfinalistą programu Mam Talent. W 2013 roku założył na youtubie kanał Magic of Y, który szybko odniósł sukces. Obecnie ma on – bagatela! - ponad 950 tysięcy stałych widzów i prawie 80 milionów odsłon.
„Wiele działo się przez ostatnie miesiące. Miło mi dzisiaj poinformować, że w moim rodzinnym mieście Węgorzewie powstała pierwsza w Polsce klasa o profilu mediowym z zajęciami ‘Twórca Internetowy’ Jej głównym patronem został Magic of Y, a klasa otrzymała literę ‘Y’.

Całym pomysłodawcą jest Krzysztof Faza Sauter, z którym razem organizujemy co roku Elovego - Esports razem z całym stowarzyszeniem. Klasa powstała w Liceum Ogólnokształcące im. gen. Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie. Dyrektor Waldemar Czapski z wielką przyjemnością zaakceptował pomysł nowych zajęć” – czytamy na stronie internauty z Węgorzewa, o ksywie CzugA.

— Zajęcia zostaną poprowadzone przez moją skromną osobę jako licencjonowanego eksperta od rozwoju kanałów YouTube, lecz tę historię opowiem już w filmie, który niedługo pojawi się na kanale — dodał.
Krzysztof Sauter, nauczyciel w LO wyjaśnia, skąd pomysł, by patronem klasy był youtuber/magik?

— „Y” urodził się w Węgorzewie i wiele lat prowadzi swój własny autorski kanał na YouTube — powiedział. — Stworzył także swój własny program telewizyjny na TVN Style związany z magią. Dodatkowo jest cały czas związany z działalnością Liceum w Węgorzewie i pomaga nam przy wielu akcjach, promując nasze działania oraz wspiera nas swoim doświadczeniem. Jego wiedza na temat marketingu w internecie oraz rozwoju kanałów na YouTube pomogła stworzyć wraz z Łukaszem Maczugą (CzugĄ – przyp.red.) pierwszy w Polsce autorski projekt nauczania w Liceum „Twórca Internetowy” — dodał.

„Y” oficjalnie objął patronat nad klasą I Y. Konsultacje trwały prawie rok, zanim pomysłodawcy dopięli wszystkie szczegóły. Zaszczycił też licealne grono swoją osobą podczas rozpoczęcia roku szkolnego w szkole.
— Gdy dowiedział się o tym pomyśle, był miło zaskoczony — przyznaje Krzysztof Sauter. — Nie od razu usłyszeliśmy odpowiedź „tak”, ponieważ musieliśmy przedstawić wszelkie argumenty oraz plan wstępnego nauczania, aby był zgodny z wytycznymi panującymi na platformie YouTube oraz innych Social Media. Po kilku spotkaniach dostaliśmy pozytywną odpowiedź i pełne wsparcie ze strony całej firmy Magic of Y.

„Y” obejmując patronatem klasę mediową, będzie wspierał oraz sam osobiście uczył uczniów prowadzenia swoich, jak i firmowych kanałów na YouTube.
— Będzie dzielił się swoim wieloletnim doświadczeniem z zakresu marketingu na YouTube i innych Social Media — wyjaśnia nauczyciel LO. — Pomoże zorganizować spotkania z innymi twórcami, którzy także odwiedzą nasze liceum i pomogą w przyswajaniu wiedzy. Swoją osobą także będzie promował klasę. Na koniec spotkania na początku roku powiedział: „Moim marzeniem jest, aby po czterech latach pracy i nauki w tej klasie, chociaż jedną osobę zatrudnić w swojej firmie”.
(Łukasz Razowski)


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Sergej #2842279 | 185.244.*.* 1 sty 2020 09:02

    Mężczyźni! Znalazłem fajny serwis randkowy dla seksu, wiele dostępnych dziewcząt i kobiet z mojego miasta! Może być przydatny dla kogoś innego --- http://russex.xyz

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5