650 tys. zł na rozwój sportu w naszym regionie

2019-09-02 12:00:00 (ost. akt: 2019-09-02 12:46:09)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Radni wojewódzcy podjęli decyzję o przyznaniu gminom dotacji na poprawę infrastruktury sportowej. W sumie do samorządów (również z powiatu węgorzewskiego) trafiło łącznie 650 tysięcy złotych.
Jak podkreślają przedstawiciele warmińsko-mazurskiego urzędu marszałkowskiego, ideą udzielenia dotacji jest „rozwój infrastruktury sportowej, poprawa stanu zdrowia i ogólnej sprawności fizycznej mieszkańców ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży czy profilaktyka i promocja zdrowia”.

— Do podziału było 650 tys. zł. — czytamy w komunikacie władz Warmii i Mazur. — Środki przeznaczone zostaną na modernizację, doposażenie infrastruktury, zakup sprzętu czy zaopatrzenie obiektów sportowych.
Jak dodają urzędnicy, każda gmina mogła złożyć tylko jeden wniosek. Łącznie wpłynęło ich 68 na kwotę ponad 2,3 mln zł.

— Jak widać, konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, co znaczy, że jest to potrzebna inicjatywa — mówi Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa. — Korzystamy z najróżniejszych środków, również z budżetu województwa, by standard naszych obiektów sportowych stale się poprawiał. Wspieramy rozwój sportu w regionie, który jest wymarzonym miejscem do rekreacji oraz wszelkiej aktywności fizycznej. Stąd wywodzą się zawodnicy, którzy z powodzeniem uczestniczyli i nadal uczestniczą w najważniejszych zawodach w Polsce, Europie oraz na całym świecie. A wyniki przez nich osiągane motywują także młodzież do uprawiania sportu i prowadzenia aktywnego trybu życia.

Komisja konkursowa wybrała do realizacji 20 działań, które muszą być zakończone do końca 2019 roku. Dofinansowanie z budżetu województwa mogło wynieść nie więcej niż 50 tys. zł. W gronie wybrańców znalazły się gminy z powiatu węgorzewskiego. Gmina Węgorzewo za kwotę ponad 62,2 tysiąca złotych z dofinansowania rzędu 30,5 tysiąca złotych zmodernizuje skocznię z rozbiegiem na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej nr 2 w Węgorzewie. Z kolei w gminie Budry za blisko 27,3 tysiąca złotych, z dotacją wielkości 13,5 tysiąca złotych odbędzie się remont posadzki sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Budrach z siedzibą w Więckach.
(raz)

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5