"Ciche Wody": Tutaj czas płynie wolniej

2019-08-30 14:32:14(ost. akt: 2019-08-30 17:05:42)

Autor zdjęcia: cichewody.pl

NASZA AKCJA\\\ Kto raz tu przyjechał, żyje wspomnieniami i odlicza dni do kolejnej wizyty. Goście uważają, że to magiczne miejsce. I trudno im się dziwić, skoro w "Cichych Wodach" nawet czas płynie wolniej.
"Ciche Wody" prowadzone przez Annę i Wojciecha Oczkowskich jako pierwsze otrzymały kandydaturę do tytułu Gospodarstwo Agroturystyczne 2019.

Gospodarstwo należy do ogólnopolskiej sieci Zagród Edukacyjnych. Właściciele organizują tu warsztaty dla szkół oraz swoich gości. Zajęcia podzielone są tematycznie i związane są z życiem na wsi, prowadzeniem gospodarstwa ekologicznego, produkcją żywności, rękodziełem, gotowaniem i hodowlą zwierząt.

— Tu można posmakować prawdziwego życia — tak swój pobyt komentują goście folwarku. — Pyszne jedzenie, świeże powietrze sprawiają, że czas nagle zwalnia. Kuchnia "Cichych Wód" znana jest z przepysznych regionalnych potraw bazujących na ekologicznych produktach z własnej uprawy i hodowli.


Goście witani są swojskimi wędlinami, sałatkami, ciastami i wieloma innymi pysznościami. Po takiej degustacji pozostaje już tylko zapisać się na nauki kucharzenia pod czujnym okiem gospodarzy. Odpoczynek to hasło przewodnie pobytu w Cichych Wodach.

Można tu leniuchować w hamaku, spacerować wśród przepięknych łąk, wybrać się na rowerową wycieczkę po okolicy, biegać, zbierać polne kwiaty i zioła czy po prostu porządnie się wyspać. Odpoczynek w Cichych wodach to jednak nie tylko leniwe popołudnia w sielskim otoczeniu. To także możliwość wcielenia się w rolę gospodarza i uczestniczenia w codziennych obowiązkach związanych z folwarkiem. Przede wszystkim wiążą się one ze zwierzętami, których w gospodarstwie nie brakuje.

Co sprawia, że "Ciche Wody" zdobywają serce swoich gości? Z pewnością wyjątkowy klimat i zaangażowanie, z jakim gospodarze podchodzą do każdego z nich oraz szeroka gama zajęć, jaką oferują.
(Monika Kacprzak)


NASZA AKCJA SUPERAGRO WIM:
1. Ponad 40 proc. mieszkańców naszego regionu mieszka na wsi. Chcemy to docenić, a przy okazji wypromować gospodarstwa agroturystyczne i lokale gastronomiczne z prawdziwie wiejską duszą. Chcemy też pokazać wiejskie społeczności i ich liderów. Dlatego zorganizowaliśmy akcję "SuperAgro WiM". Termin nie jest wybrany przypadkowo, bo weszliśmy w okres dożynkowy. I już teraz zapraszam 22 września do skansenu w Olsztynku na Warmińsko-Mazurskie Dożynki Wojewódzkie.

2. Nasza akcja ma trzy kategorie:
Sołectwo Roku 2019
Gospodarstwo Agroturystyczne 2019
Lokal z Wiejską Duszą 2019

3. Prosimy o zgłaszanie kandydatur. Mile widziane uzasadnienia i zdjęcia. Piszcie do mnie na adres: wegorzewo@gazetaolsztynska.pl. Głosowanie sms zaczęliśmy 23 sierpnia, po otrzymaniu pierwszych zgłoszeń.

4. Sołectwo, gospodarstwo i lokal wybierzemy we wszystkich powiatach naszego regionu. Wybierzemy też zwycięzców na szczeblu regionalnym. Wszyscy laureaci mogą liczyć na promocję w naszych mediach.

5. Zdobywcy pierwszego miejsca w rankingach powiatowych otrzymają od nas stronę w naszych tygodnikach, zdobywcy 2 i 3 miejsca po pół strony. Teksty ze zdjęciami zamieścimy także w internecie. I przypomnimy je wiosną 2020 roku, przed długim, majowym weekendem.

6. Na to samo w "Gazecie Olsztyńskiej" oraz na gazetaolsztynska.pl mogą liczyć laureaci w rankingu regionalnym. Ponadto dla zdobywców pierwszych miejsc w rankingu regionalnym wiosną 2020 roku nakręcimy filmy promocyjne, które zamieścimy na naszych stronach www.

Gospodarstwo Agroturystyczne 2019


Sołectwo Roku 2019
2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5